Parafia

Opublikowano 6 marca 2022 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

Informacje z naszej Parafii

Parafianie św. Antoniego na POMOC UKRAINIE Od jutra czyli od poniedziałku rozpoczynamy zbiórkę żywności i artykułów pierwszej potrzeby, które przekażemy na Ukrainę. Prosimy, aby  przyniesione rzeczy złożyć u Naszych Sióstr od Poniedziałku do Soboty w godzinach od 8.00 – do 9.00 oraz od 18.00 do 19.00  prośba jest o: – materiały opatrunkowe, rękawiczki i maseczki jednorazowe – środki higieny (kosmetyki, pieluchy, podpaski, pasty do zębów – środki czystości – śpiwory, koce itd.) – kasza: jaglana, gryczana, owsiana, jęczmienna, manna, kukurydziana, kuskus. – płatki: owsiane, śniadaniowe, jaglane, ryżowe, kukurydziane. – ryż biały i brązowy – różne makarony – herbata, kawa – konserwy mięsne i rybne oraz przyprawy – galaretki i kisiele – mogą też być słodycze: ciastka, wafelki, czekolady, batoniki cukierki.

Bp Krzysztof Włodarczyk: proszę diecezjan o modlitwę w intencji pokoju i Narodu ukraińskiego

„Wszystkich moich Diecezjan proszę o modlitwę w intencji pokoju i Narodu ukraińskiego w tak trudnym momencie, kiedy doświadcza On agresji ze strony Federacji Rosyjskiej” – powiedział bp Krzysztof Włodarczyk.

Nawiązując do apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego o modlitwę i gotowość do pomocy Ukraińcom, ordynariusz diecezji, prosi, by został on odczytany w kościołach. – Przyzywajmy tego pokoju podczas Eucharystii, Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia, litanii, śpiewu Suplikacji – dodał.

Na terenie diecezji, m.in. w sanktuariach Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy oraz Matki Bożej Królowej Krajny w Górce Klasztornej zaplanowano „Noce walki o błogosławieństwo dla Polski”. – Klękając przed Bogiem i Jego Matką, będziemy łączyć się z naszymi sąsiadami. Jeśli będzie taka potrzeba, proszę o otwartość serca w przyjęciu mieszkańców Ukrainy, którzy musieli opuścić swoją Ojczyznę – zaapelował bp Włodarczyk, zachęcając do wsparcia pomocowego za pośrednictwem Caritas Polska, przy zaangażowaniu Parafialnych Zespołów Caritas pod kierunkiem Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Z inicjatywy Ukraińców, Proboszcza bydgoskiej parafii greckokatolickiej św. Michała Archanioła, Proboszcza parafii rzymskokatolickiej Nawrócenia św. Pawła w Solcu Kujawskim, będzie sprawowana specjalna liturgia, która rozpocznie się w sobotę, 26 lutego o godz. 18.30.

Także papież Franciszek zaapelował, by najbliższa Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda