Urodziny naszego miasta

6 maja 2016 roku w związku z urodzinami naszego miasta – 670 rocznicą nadania praw miejskich, odbyło się głośne czytanie legend i wierszy o Bydgoszczy. Tym razem gościliśmy dzieci z przedszkola “Iguś”. Zajęcia dla przedszkolaków zorganizowano w ramach współpracy z Radą Osiedla Czyżkówko. Dzieci wysłuchały legendy o Byd i Goście – legendarnych braciach, założycielach grodu nad Brdą i wierszy o Bydgoszczy, których autorami są dzieci, uczniowie bydgoskich szkół. Na koniec spotkania przedszkolaki pięknie pokolorowały obrazki przedstawiające herb Bydgoszczy. W związku z przypadającym 8 maja Dniem Bibliotekarza maluchy podarowały bibliotece nowe książeczki dla dzieci i złożyły życzenia z okazji tego święta.
Serdecznie dziękuję


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda