Pięciolinia, nutki i klucz wiolinowy

 

7 stycznia odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z przedszkola “Iguś”. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z podstawami muzyki. Zabawa dydaktyczna pt.”Zabawy na pięciolinii” polegała na umieszczaniu nutek na pięciolinii zgodnie z treścią czytanego wiersza. Dzieci zapoznały się z wartościami rytmicznymi (nutkami) o różnym czasie trwania. Wspólnie odśpiewaliśmy Gamę C-dur, ćwiczyliśmy na pięciolinii rysowanie nutek oraz klucza wiolinowego, który sprawił dzieciom najwięcej kłopotu. Na koniec spotkania obejrzeliśmy nowe książki dla dzieci dostępne w bibliotece.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda