Geniusz Leonarda da Vinci

13 maja odbyło się spotkanie seniorów poświęcone twórczości Leonarda da Vinci w 500 rocznicę śmierci. Był on prawdziwym człowiekiem renesansu. Zajmował się malarstwem, architekturą, muzyką, filozofią, matematyką, anatomią, rzeźbiarstwem, poezją, mechaniką, fizyką, geologią, anatomią.Uważano go za genialnego wynalazcę. Wiele z zaprojektowanych przez niego urządzeń do dnia dzisiejszego zachwyca inżynierów. Leonardo był wegetarianinem, co było rzeczą niespotykaną w XV wieku. Jego miłość do zwierząt objawiała się w taki sposób, iż często kupował na targu zwierzę w klatce a następnie wypuszczał je na wolność. Był niezwykle pracowity. Podobno sypiał tylko 15 minut co 4 godziny. Jego iloraz inteligencji szacowany jest w przedziale 200-250. W swoich notatnikach pisał od prawej do lewej strony czyli w lustrzanym odbiciu.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda