Dzień czekolady w bibliotece

12 kwietnia 2016 roku odbyły się zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków poświęcone czekoladzie, która właśnie dziś obchodzi swoje święto. Ten smakołyk jest uwielbiany przez wszystkich, nie tylko przez dzieci. Przedszkolaki wysłuchały ciekawostek o czekoladzie i  jej rodzajach. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały również opowiadania pt. ” Tosia odkrywa czekoladę”, z której dowiedziały się jaką drogę przebywa ziarno kakaowca, zanim zmieni się w pyszną czekoladę, którą możemy kupić w każdym niemal sklepie. Dzieci brały również udział w zabawie, która polegała na jak najszybszym zjedzeniu czekoladowego piernika uwiązanego na długiej nitce. Na koniec spotkania z wielkim apetytem zabrały się do degustacji czekoladowych smakołyków.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda