Co mi w duszy gra…

7 marca 2016 roku odbyło się spotkanie dla seniorów, które było poświęcone twórczości malarskiej Pani Danuty Pierzchalskiej, czytelniczki naszej biblioteki. Pani Danka tak naprawdę malarstwem zajęła się dopiero po przejściu na emeryturę, kiedy wreszcie było dość czasu na realizację własnych pragnień. Jak sama wspomina “zawsze miałam piątki z plastyki”, jednak potwierdzenie talentu i zarażenie pasją “do malowania” nastąpiło dopiero po wielu latach. Pani Danka zaczynała swoją przygodę z malowaniem od prób kopiowania postaci z obrazów A. Modiglianiego. Najbardziej jednak lubi malować pejzaże, ulubionym tematem pozostaje Kanał Bydgoski, okolice Starego Miasta i Wyspy Młyńskiej. Na spotkanie przyniosła swoje prace z z różnych lat, najwięcej jednak było tych, które powstały w ciągu ostatnich dwóch lat. Pani Danka najczęściej maluje olejem, choć równie chętnie sięga po akwarelę. Prace bardzo podobały się obecnym na spotkaniu paniom. Zgoła inne hobby posiada Pani Krystyna, która na spotkanie przyniosła swoją kolekcję naparstków pochodzących z niemal całego świata. Dziś kolekcja liczy ponad 150 egzemplarzy. Są w niej naparstki z takich dalekich miejsc jak Peru, Chiny, Turcja, Tunezja. Znajomi i rodzina wiedzą doskonale, że najlepszym upominkiem dla Pani Krysi będzie kolejny naparstek przywieziony z różnych miejsc kraju i świata. Spotkanie było bardzo ciekawe i jak zwykle upłynęło w miłej i rodzinnej atmosferze. Uczestniczyło w nim 12 pań.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda