Informator

Opublikowano 31 grudnia 2015 | Autor: Zespół eCzyżkówko

1

W latach 2016-2018 utwardzonych ma być 15 ulic w tym 3 na Czyżkówku

Przygotowany przez prezydenta miasta program budził duże emocje wśród radnych. Nie wszystkim podobały się kryteria, radny Bogdan Dzakanowski zabiegał natomiast o zwiększenie rocznych wydatków z 17 do 35 mln zł. Dzakanowski nie przekonał jednak do swoich racji większości radnych.

 Najwięcej punktów uzyskała ulica Pijarów na Miedzyniu, na drugim miejscu znalazła się ulica Osada z tej samej dzielny. W programie ujęto również ulice: Byszewską (Czyżkówko), Gawronią (Osowa Góra), Leszczyna od ulicy Widok do linii kolejowej) (Miedzyń), Siedlecką od Koronowskiej do Chmielnej i drugi odcinek od Karolewskiej do Pileckiego wraz z ulicą Świekatowską (Czyżkówko), Botaniczną (Miedzyń), Piaski (Piaski), Sanatoryjną (Opławiec-Smukała), Jeżynową (Miedzyń), Kapliczną (Siernieczek), Łubinową (Czyżkówko), Podleśną (Glinki), Ptasią (Osowa Góra) i Siewną od Chłopskiej do Leszczyna (Miedzyń).

 Kolejność realizacji nie będzie zależeć od listy rankingowej, gdyż występuje różny poziom przygotowania tych ulic do inwestycji. ZDMiKP planuje realizować inwestycje w oparciu o tryb przetargowy ,,projektów i buduj”, który umożliwia najszybsze budowanie dróg, gdyż jeden wykonawca wykonuje projekt i następnie prowadzi prace budowlane.

 Jedną z pierwszych inwestycji będzie budowana ulica Siedlecka, gdzie wojewoda wydał już decyzje ZRID. Ratusz liczył na dofinansowanie tego zadania z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych, ale wojewoda nisko ocenił Siedlecką w swoim rankingu. Miasto się od tej decyzji odwołało. Niezależnie jednak od tego, czy otrzymamy dotację, Siedlecka ma być realizowana w najbliższych miesiącach.

Źródło: http://www.portalkujawski.pl/index.php/bydgoszcz/item/8144-radni-zatwierdzili-liste-drog-do-utwardzenia
One Response to W latach 2016-2018 utwardzonych ma być 15 ulic w tym 3 na Czyżkówku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda