Informator

Opublikowano 17 marca 2024 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

Udział uczniów ZS 16 w akcji “Sprzątanie świata” na Osowej Górze

W sobotę 16.03.2024 r. o godzinie 9.00 rano zorganizowana przez samorząd uczniowski grupa “ekozapaleńców” z Zespołu Szkół nr 16 w Bydgoszczy wyruszyła sprzed szlabanu przy ulicy Deszczowej przez las w kierunku Osowej Góry, gdzie w lesie na tyłach NETTO znajdował się punkt zbiórki uczestników II części “Sprzątania Świata” realizowanego przez Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki “BORPA” projektu “AKTYWNI RAZEM – WOLNI OD UZALEŻNIEŃ” .

Na miejscu dołączyła do przybyłych grupa kolejnych uczniów z ZS 16 wraz z pełnymi zapału rodzicami oraz przewodniczącym Rady Rodziców i przedstawicielem Rady Osiedla Czyżkówko.

Po wesołej rozgrzewce wszyscy uczestnicy pod kierunkiem przydzielonych leśników z Osowej Góry przystąpili do oczyszczania lasu.

W ciągu 2 godzin razem z innymi grupami zebrano cały “dostawczak” śmieci.

Na zakończenie organizatorzy poczęstowali uczestników herbatą, jabłkami, słodkościami fit oraz bułkami z grillowanymi kiełbaskami. Po powrocie do domu wszyscy mamy poczucie spełnienia czegoś dobrego dla Błękitnej Planety. Teraz kolej na naszą dzielnicę i przyległy las.

Wiemy już, że 20 kwietnia 2024r. u nas odbędzie się coroczne sprzątanie Czyżkówka pn. “Zamień worek na krzaczorek” organizowane przez Radę Osiedla Czyżkówko, Nadleśnictwo Żołędowo i Miasto Bydgoszcz. Zapraszamy chętnych do udziału w tej akcji.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda