Informator

Opublikowano 27 kwietnia 2015 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

Suchą nogą przez Brdę

“Rada Osiedla Czyżkówko zgłosiła szereg propozycji dotyczących Kanału Bydgoskiego. Czego chcą? Przede wszystkim większej liczby przepraw przez wodę dla pieszych i aut.

Osiedlowi radni zaproponowali m.in. budowę trzech mostów: w ciągu ulicy Karolewskiej i Żnińskiej, w ciągu ulic Przejście i Żywieckiej, a także budowę tamy na Brdzie na wysokości ulicy Chmielnej i przejazdu drogowego w tym miejscu. Chcieliby także zagospodarowania mostu na kanale po bocznicy byłej Papierni przy ul. Pileckiego.

– Dla ludzi z Miedzynia, Jachcic i Prądów pępkiem jest rondo Maczka. Każdy, kto chce się dostać do sąsiadów, musi przez nie przebrnąć – mówi Edward Sell, przewodniczący rady z Czyżkówka. – Dlatego powinny powstać dwa mosty na kanale i dwa na Brdzie. Cieszymy się, że mieszkamy nad wodą. To dobrodziejstwo, ale i przekleństwo, bo utrudnia komunikację.”

Cały tekst: http://bydgoszcz.gazeta.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda