Informator

Opublikowano 12 czerwca 2019 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

Siedlecka będzie utwardzona w całości

Rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka ul. Siedleckiej w Bydgoszczy. To doskonała wiadomość dla mieszkańców Czyżkówka, bo to taka ich osiedlowa “arteria”.

Ul. Siedlecka jest długa, przecina w zasadzie całe Czyżkówko, na którym wyrasta coraz więcej domów i budynków wielorodzinnych. Jej utwardzenie podzielono na etapy – jeszcze w 2017 r., w ramach wieloletniego programu przebudowy gruntówek, został oddany do użytku liczący ponad 1,2 km fragment od Pileckiego do Karolewskiej, wraz ul. Świekatowską. Ta inwestycja wzbudziła pewne kontrowersje, bo zgodnie z przepisami, po podniesieniu klasy drogi, nie można było ot tak zostawić istniejącego wlotu Siedleckiej w Pileckiego. Dopiero po uzyskaniu zgody ministra drogowcy rok temu zwinęli trawnik.

Jeszcze w 2017 r. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił przetarg na wykonanie w trybie „zaprojektuj i wybuduj” brakującego odcinka Siedleckiej (środkowy miał dobrą nawierzchnię już wcześniej) od Chmielnej do Koronowskiej, gdzie, biegnąc przez las, wbija się w wylotówkę z Bydgoszczy. W czerwcu dwa lata temu drogowcy oznajmili, że wybrali ofertę firmy Prasbet z Grudziądza (tej samej, która w te wakacje będzie budować przystanek wiedeński na ul. Focha) wartą blisko 4,9 mln zł. Wykonawca zadeklarował ośmioletnią gwarancje na swoją robotę.

Prace ruszyły dzisiaj (11 czerwca). – Są podzielone na podetapy: roboty związane z budową sieci kanalizacji deszczowej rozpoczęły się od skrzyżowania z Chmielną, kolejne etapy będą realizowane w kierunku skrzyżowania z Koronowską – wyjaśnia rzecznik ZDMiKP Krzysztof Kosiedowski.

Front robót obejmuje teraz odcinek od Chmielnej do Urodzajnej, który został zamknięty. Objazd wiedzie ul. Łubinową.

Źródło: http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,24888659,siedlecka-na-czyzkowku-bedzie-w-koncu-utwardzona-w-calosci.html

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda