Informator

Opublikowano 7 czerwca 2016 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

Sezon na gruntówki rusza w Bydgoszczy. Najpierw Czyżkówko

Za kilka tygodni powinien rozpocząć się pierwszy remont w ramach tzw. wieloletniego programu utwardzania ulic gruntowych w Bydgoszczy. Ogłoszony już został przetarg na przebudowę Siedleckiej i Świekatowskiej. – W najbliższych latach przebudowanych zostanie kilkanaście ulic o nawierzchni gruntowej. Co roku na ten cel rezerwowana jest kwota 17 mln zł – zapowiada prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Prace mają rozpocząć się na południowym odcinku ulicy Siedleckiej. Twarda nawierzchnia zostanie ułożona od Pileckiego do Karolewskiej. Wykonawca w tym celu posłuży się kostką betonową. Wybudowane będą też chodniki oraz duży parking na wysokości ulicy Buszkowskiej. Zamontowane będą też progi zwalniające. Z kolei na Świekatowskiej odnowiony zostanie odcinek od ulicy Nad Torem do Siedleckiej. Drogowcy zapowiadają, że inwestycja zdecydowanie poprawi dojazd do tamtejszych posesji. Ponadto zamierzają wybudować nową sygnalizację świetlną przy skrzyżowaniu Nad Torem – Świekatowska – Orlicza. Prace przy obu odcinkach mają potrwać kilka miesięcy i zakończą się wiosną przyszłego roku. Przypomnijmy, że wybór ulic, które zostaną utwardzone w kolejnych latach ustalany jest według wcześniej narzuconych kryteriów. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wraz z prezydentem Bruskim zadecydowali, że o kolejności w sprawie przebudowy decyduje między innymi rok nadania nazwy ulicy, zagrożenie powodziowe, ważność ulicy w układzie transportowym i funkcjonowanie budynków użyteczności publicznej.

Źródło: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgoszcz/a/sezon-na-gruntowki-rusza-w-bydgoszczy-najpierw-czyzkowko,10060442/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda