Informator

Opublikowano 10 września 2023 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

RELACJA Z PIKNIKU RODZINNEGO “POŻEGNANIE LATA” – 09.09.2023

9 września 2023 r. na Czyżkówku świętowano pożegnanie lata.

Wspaniałe popołudnie zorganizowała dla mieszkańców Rada Osiedla przy wsparciu sponsorów takich jak:

 • Urząd Miasta Bydgoszczy
 • Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.
 • Administrowanie Budynkami SIM Sp. z o.o.
 • Hurtownia Stali STALEX w Bydgoszczy

Przy organizacji stanowisk w dniu pikniku pomagała młodzież z Technikum Menedżerskiego w Bydgoszczy.

W trakcie pikniku gościliśmy Panią Bernadetę Różańską-Majchrzak – pełnomocnika Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Panią dr Grażynę Ciemniak – byłą, senator III kadencji, posła na Sejm IV,V,VI,VII kadencji, wiceprezydent Bydgoszczy (mieszkankę Czyżkówka) oraz Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej SIM Pana Andrzeja Chrapkowskiego.

Jak przystało na lato była przepiękna, słoneczna pogoda. Humory wszystkim dopisywały.

Na rodzinnym pikniku bawiły się setki mieszkańców z dziećmi, którzy odważnie zjeżdżali z dmuchanego zamku z firmy JUMP-FUN. Zabaw dla dzieci było co nie miara, a szaleństwa te prowadzili wspaniali animatorzy z “Animilandii” w Bydgoszczy. Dziewczyny porwały dzieci do wielu zabaw, do “pingwinków”, wariacji z chustą, wyścigów na dmuchańcach, przeciąganiu liny, po przechodzenie i przeskakiwanie przez poprzeczkę. W ferworze zabawy również dorośli przystąpili do wyścigów na dmuchańcach, a później zaciekle walczyli z liną. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami.

Chętni skorzystali z możliwości wykonania kolorowych tatuaży. Radosna muzyka przygrywała uczestnikom imprezy, którzy czekali na watę cukrową lub balonowe figurki. Nienasyceni mogli dokupić sobie kolorowe warkoczyki lub inne ozdoby na stoisku obok namiotu organizatorów.

Technikę wojskowego maskowania na stanowisku “Strzelców” pokazywała dzieciom zaprzyjaźniona Pani Ania z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle nad Notecią. “Zamaskowane” dzieci wychodziły uradowane z kolorowymi wiatraczkami.

Nasza osiedlowa Szkoła Języków Obcych “ARA school” z ul. Wiejskiej 88 przygotowała na swoim stanowisku bardzo ciekawe zabawy dla dzieci i młodzieży.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz umiejętności grupy dzieci z Centrum Judo w Bydgoszczy przy ul. Wiejskiej 14.

Pod nadzorem nauczycielek z Zespołu Szkół nr 16 przy ul. Koronowskiej 74 – pań Asi i Violi , można było wykonać prace plastyczne kreatywnymi stemplami z warzyw owoców.

Na pikniku dowiedzieliśmy się o zajęciach sensorycznych prowadzonych przy ul. Wiejskiej 14. Wiele osób dziwiło się, że w miejscu po dawnym “Soplu” teraz się tyle dzieje.

O najnowszych inwestycjach Spółdzielni SIM można było posłuchać na stanowisku firmowym.

Pyszna grochówka i kiełbaski z grilla serwowane przez firmę “Garmaż” K.D. Fiszer z ul. Przejazd 12, jak co roku smakowały wszystkim. Nawet najwybredniejsi smakosze lodów gałkowych zadowolili się zimnymi delicjami serwowanymi z pastelowego pojazdu “Pan Van LODY”.

Na stanowisku edukacyjnym zajęcia o bezpieczeństwie prowadzili strażnicy Straży Miejskiej, a o militariach z różnych czasów wszystko wiedzieli na stoisku Jednostki Strzeleckiej 1386 w Bydgoszczy zrzeszonej w Kwidzyńskim Stowarzyszeniu Sportowo Kolekcjonerskim. Czegóż tam nie było? Niech żałują ci, którzy nie widzieli.

Na pikniku odwiedził nas również patrol policji z naszym przemiłym Panem dzielnicowym.

Określenie “maluch” i “kaseciak” wróciły z przytupem dzięki przyczepce ze starociami i dwóm małym fiatom 126p. przyprowadzonym przez pana Janusza Jarosławskiego i jego znajomego.

Uczestnikom pikniku czas bardzo szybko mijał. O godzinie 18.00 żal było się rozchodzić. Co wytrwalsi pozostali domagając się muzyki i jeszcze przez pół godziny od oficjalnego zakończenia pląsali na trawie w szalonym rytmie. Szkoda, że powoli żegnamy się z latem i jesień już nadchodzi.

Mamy jednak nadzieję na powtórkę w przyszłym roku.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
 • Reklamy

  reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
 • Kontakt24

  Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

 • Film

 • Pogoda