Informator

Opublikowano 26 lutego 2015 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

Radny postuluje o zmiany komunikacyjne na Czyżkówku

Zmiany trasy autobusu linii nr 58 chce radny Andrzej Kaczmarek. Jego pomysłu nie skreśla Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, ale żeby móc w ogóle rozmawiać to pierw będzie trzeba zrealizować wzdłuż ulicy Siedleckiej inwestycje drogowe.

Linia autobusowa nr 58 jest jedyną dojeżdżającą do Smukały, korzystają z niej także mieszkańcy Czyżkówka i Okola. Radny Andrzej Kaczmarek wnioskuje, aby na odcinku niezabudowanym ulicy Koronowskiej przesunąć trasę autobusu na ulicę Siedlecką. Na wysokości wodociągów autobus skręcałby w ulicę Chmielną, którą dojeżdżałby do Siedleckiej, a następnie Chmurną do ul. Nad Torem. Radny podkreśla, że o takiej zmiany od wielu lat oczekuje część mieszkańców dzielnicy, a ponadto w jego opinii, jako byłego dyrektora szkoły, zwiększyłoby to bezpieczeństwo dzieci, które do szkoły przemieszczają się obecnie przez las.

Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz informuje, że zmiana trasy linii autobusowej wymagać będzie pierw podjęcia inwestycji drogowych. Zapowiedział on, że na przełomie lat 2015/2016 ratusz przeprowadzi analizę finansową, która dotyczyć będzie możliwości zrealizowania budowy ulic o charakterze lokalnym.

Źródło: http://www.portalkujawski.pl/index.php/bydgoszcz/item/6069-radny-postuluje-o-zmiany-komunikacyjne-na-czyzkowku
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda