„Zamień worek na krzaczorek” – relacja i galeria

 

30 MAJA 2020 ROKU AKCJA SPRZĄTANIE CZYŻKÓWKA I LASU „ZAMIEŃ WOREK NA KRZACZOREK” ZOSTAŁA ZREALIZOWANA!

Jesteście Bohaterami Dnia, Bohaterami Czyżkówka!
Po raz pierwszy w naszej dzielnicy wspólnymi siłami Rady Osiedla Czyżkówko, Nadleśnictwa Żołędowo i EkoPatrolu Białe Błota udało się zorganizować Wielkie Sprzątanie Dzielnicy i Przyległego Lasu.

Serdeczne podziękowania należą się także Biuru Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy za częściowe doposażenie w rękawice i worki oraz gadżety dla uczestników.

O godzinie 11.00 stawili się dorośli, młodzież i dzieci. W pięciu punktach osiedla ponad 100 ludzi pełnych energii i zaangażowania przystąpiło do porządkowania naszego najbliższego otoczenia.

Do dzisiejszego wyzwania stanęli mieszkańcy Czyżkówka wspierani dzielnie przez grupę uczniów klasy mundurowej Technikum Menedżerskiego w Bydgoszczy, Wolontariuszy z Bożenkowa, Jachcic, Górzyskowa, Śródmieścia, a nawet z Aleksandrowa Kujawskiego, od Szymona Hołowni i innych…

Na ulicach Czyżkówka i w przyległym lesie spotykaliśmy całe rodziny, które wraz ze swoimi dziećmi, działając w imię ochrony przyrody i utrzymania ekologicznego świata, taszczyły w workach, pozostawione przez bezmyślnych ludzi, śmieci.

A czegóż tam nie było? Same „skarby”. Oprócz śmieci typu: walające się papiery, szklane i plastikowe butelki, wydobyliśmy z trawy i z krzaków: puszki, kable, łuski po nabojach, opony, części samochodowe, fragmenty telewizorów, obudowy po komputerach, części monitorów, umywalkę, dywan, materac, baner reklamujący wynajem koparek. Znalazł się nawet stary grzebień, niestety ze starości pozbawiony wszystkich zębów.

Wszystkie wory dzięki uprzejmości Pana Janusza Jarosławskiego zostały zwiezione na jedno miejsce, skąd wraz z leśnymi „zbiorami” zabiorą je pracownicy Nadleśnictwa Żołędowa.

Rozochoceni sukcesem dzisiejszego przedsięwzięcia proponowaliście Państwo podjęcie kolejnych, podobnych działań. Pytaliście, kiedy następne sprzątanie?

Nie pozostaje nam nic innego, jak powiedzieć: Do zobaczenia Wszystkim następnym razem!

Artykuł w Expresie Bydgoskim: https://expressbydgoski.pl/ponad-sto-osob-nie-tylko-z-bydgoszczy-posprzatalo-czyzkowko-i-okoliczny-las-zdjecia/ga/c15-15000445/zd/43544669


O autorze

Zastępca przewodniczącej Rady Osiedla Czyżkówko w BydgoszczyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda