Rada osiedla

Opublikowano 6 kwietnia 2020 | Autor: Hanna Szczęśniak

0

Widzialna Ręka

Dzień dobry,

Administratorzy Facebookowej grupy Widzialna Ręka – Bydgoszcz zwracają się z Apelem do Rad Osiedli w Bydgoszczy i ich mieszkańców. O  dołączenie do spontanicznie powstałej  akcji pomagania osobom potrzebującym,  pomocy w aktualnej rzeczywistości !

Członków  grupy Widzialna Ręka -Bydgoszcz przybywa, ale dobrze by było, gdyby było ich więcej dla wspólnego dobra. Dlatego bardzo liczymy na współpracę z Radami Osiedla w  Bydgoszczy. Do działania zachęcamy gównie osoby pełnoletnie, młodsi mogą informować o akcji dorosłych.

Zależy nam na tym, by skoordynować pracę, by każde osiedle, czy nawet przyległe gminy, miało osobę, która będzie organizować pomoc i zbierać na tę pomoc zamówienia. Namawiać innych do bezinteresownej pomocy.

Z pewności przyda nam się pomoc w wyszukiwaniu i kontaktowaniu się z osobami, które potrzebują wsparcia. Jest gro osób, które nie mają dostępu do Internetu i tu liczymy na to, że RO wskaże, jak i wspomoże takie osoby.

Głównie pomocy aktualnie potrzebują osoby, które nie powinny wychodzić z domu. Czyli seniorzy, osoby z niepełno sprawnościami, z obniżoną odpornością. Jak i samotni rodzice, czy osoby będące na KWARANTANNIE.

Szukamy osób chętnych do promowania tej oddolnej, charytatywnej akcji, rozwieszania plakatów informacyjnych, a przede wszystkim do uczulania ludzi na to, by zachowywali środki ostrożności i higieny. Do pozostanie w domach, używanie środków dezynfekujących/odkażających, unikanie komunikacji miejskiej. Więcej instrukcji  na naszej grupie na Fb: Widzialna Ręka – Bydgoszcz.

Prosimy o dołączanie do grupy i informowanie o naszej akcji innych. Zwłaszcza tych, którzy zechcą nam pomagać osobom, które powinny pozostać w domu.

Do takiej pomocy przede wszystkim należy: robienie zakupów w sklepie/aptece, wyprowadzeniu psa, rozmowy telefoniczne, czy choćby wynoszeniu śmieci itp..

Pragniemy również zauważyć, że mimo ograniczonych możliwości organizujemy również wsparcie dla jednostek medycznych min.  Szpitali w Bydgoszczy, czy Grudziądzu.

Jak i na grupie FB udostępniamy namiary ONLINE na wsparcie psychologów, czy różnych  form aktywności: kulturalnej, sportowej, duchowej itd.

Zachęcamy do kontaktu z nami, najlepiej na grupie Widzialna Ręka – Bydgoszcz na FB.

Nadmieniamy, że na Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej, gov.pl polecają Nas.

Grupa społeczników, Widzialna Ręka – Bydgoszcz założona została 13 marca 2020 r. na FB.

Serdecznie pozdrawiamy. Dobro wraca, więc łączmy się w dobru.

FB: Widzialna Ręka – Bydgoszcz https://www. facebook.com/groups/ widzialnarekabydgoszcz/

Administratorzy – Widzialna Ręka Bydgoszcz

 


O autorze

Zastępca przewodniczącej Rady Osiedla Czyżkówko w BydgoszczyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda