Piknik historyczno-militarny – GALERIA

15 września 2018r. Na Czyżkówku też się działo !
Dzięki inicjatywie Rady Osiedla mieszkańcy naszej dzielnicy włączyli się w Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zorganizowany został XIX Festyn Osiedlowy w formie Pikniku Historyczno-Militarnego.
Balladę dla Niepodległej przygotowali wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury nr 6 w Bydgoszczy pod kierunkiem Pani Katarzyny Tomali.
Sceny i autentyczny sprzęt z okresu 1918-1945 przedstawili rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych DROMEDAR, strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1386 O/Bydgoszcz Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Sportowo-Kolekcjonerskiego prezentowali broń palną deko, sprzęt wojskowy, kamizelki, a Straż Pożarna udostępniła dzieciom swój wóz.
Głównymi sponsorami imprezy były Miejskie Wodociągi i Kanalizacja oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa SIM w Bydgoszczy. Imprezę zaszczycili kandydaci do Rady Miasta:
Bogdan Dzakanowski, Grażyna Ciemniak, Tomasz Latos i Stefan Pastuszewski. Szczególne podziękowania dla Patroli Policji i Straży Miejskiej dbającej o bezpieczeństwo w trakcie imprezy oraz młodzieży z Technikum Menedżerskiego w Bydgoszczy za pomoc przy rozstawianiu namiotów i porządkowaniu terenu.

Artykuł i galeria na portalu Naszemiasto.pl http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/artykul/piknik-militarno-historyczny-na-czyzkowku-w-bydgoszczy,4803297,artgal,t,id,tm.html


O autorze

Hanna Szczęśniak

Sekretarz Rady Osiedla Czyżówko w BydgoszczyOne Response to Piknik historyczno-militarny – GALERIA

 1. Stefańska says:

  Super atrakcje dużo informacji historycznych i autentycznego sprzętu mundury broń.
  Więcej tego typu imprez.
  Szkoda że tak mało było młodzież szkolnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑
 • Reklamy

  reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  reklama290x60_02
 • Kontakt24

  Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

 • Film

 • Pogoda