Piknik historyczno-militarny – GALERIA

15 września 2018r. Na Czyżkówku też się działo !
Dzięki inicjatywie Rady Osiedla mieszkańcy naszej dzielnicy włączyli się w Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zorganizowany został XIX Festyn Osiedlowy w formie Pikniku Historyczno-Militarnego.
Balladę dla Niepodległej przygotowali wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury nr 6 w Bydgoszczy pod kierunkiem Pani Katarzyny Tomali.
Sceny i autentyczny sprzęt z okresu 1918-1945 przedstawili rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych DROMEDAR, strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1386 O/Bydgoszcz Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Sportowo-Kolekcjonerskiego prezentowali broń palną deko, sprzęt wojskowy, kamizelki, a Straż Pożarna udostępniła dzieciom swój wóz.
Głównymi sponsorami imprezy były Miejskie Wodociągi i Kanalizacja oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa SIM w Bydgoszczy. Imprezę zaszczycili kandydaci do Rady Miasta:
Bogdan Dzakanowski, Grażyna Ciemniak, Tomasz Latos i Stefan Pastuszewski. Szczególne podziękowania dla Patroli Policji i Straży Miejskiej dbającej o bezpieczeństwo w trakcie imprezy oraz młodzieży z Technikum Menedżerskiego w Bydgoszczy za pomoc przy rozstawianiu namiotów i porządkowaniu terenu.

Artykuł i galeria na portalu Naszemiasto.pl http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/artykul/piknik-militarno-historyczny-na-czyzkowku-w-bydgoszczy,4803297,artgal,t,id,tm.html


O autorze

Zastępca przewodniczącej Rady Osiedla Czyżkówko w BydgoszczyOne Response to Piknik historyczno-militarny – GALERIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda