Rada osiedla

Opublikowano 4 marca 2015 | Autor: Hanna Szczęśniak

0

Bogdan Dzakanowski i Andrzej Kaczmarek gośćmi RO – sprawozdanie

3 marca 2015 r. w Radzie Osiedla Czyżkówko w Bydgoszczy gościliśmy dwóch radnych Okręgu nr 1 – p. Bogdana Dzakanowskiego i p. Andrzeja Kaczmarka.

Licząc na poparcie inicjatyw Rady Osiedla Czyżkówko ze strony nowych radnych poprzez realizację zgłaszanych wniosków rady, na spotkaniu przedstawiono im szereg dotychczas nierozwiązanych problemów osiedla oraz zadano wiele pytań dotyczących spraw związanych z naszą dzielnicą.

W nawiązaniu do uchwalonej przez Radę „Strategii dla Czyżkówka”

(patrz http://eczyzkowko.pl/informator/rada-osiedla/strategia-dla-osiedla-czyzkowko/ )

oraz wystosowanego 27.03.2014r. „Apelu mieszkańców”

(patrz http://eczyzkowko.pl/informator/rada-osiedla/wybory-oraz-apel-rady-osiedla/ ),

poruszono problem najbardziej dotkliwy dla nas, a mianowicie nieutwardzonych dróg osiedlowych oraz problemów związanych z ich równaniem.

Wskazano też na potrzebę budowy na Czyżkówku basenu oraz likwidacji słupa energetycznego na skrzyżowaniu ulic Podniebnej/Śniegowej/Polarnej.

Rada zabiega o utworzenie na mieszczącej się w tym rejonie działce miejskiej, mini placu zabaw.

W trakcie rozmów z radnymi, rada wskazała na problem niezapewniania przez Miasto środków na utrzymywanie nowo realizowanych inwestycji. Jako przykład przytoczono utrzymanie placu zabaw przy ul. Krajeńskiej.

Poproszono radnego Kaczmarka o wyjaśnienie dlaczego głosował „na nie” za zwiększeniem budżetu na 2015r. i przeznaczeniem 30 mln. złotych na drogi osiedlowe? http://eczyzkowko.pl/informator/rada-osiedla/30-mln-na-budowe-drog-osiedlowych/

Zwrócono uwagę na fakt, że to zarówno mieszkańcy, jak i Rada Osiedla od wielu lat zabiegają o skierowanie linii autobusowej nr 58 w głąb osiedla – poprzez przeniesienie trasy z ulicy Koronowskiej na Siedlecką na odcinku za ul. Chmurną, a Stacją Wodociągów.

Na spotkaniu rada, jak i radni zadeklarowali chęć współpracy przy realizacji potrzeb mieszkańców dzielnicy.

W imieniu Rady Osiedla Czyżkówko w Bydgoszczy

Hanna Szczęśniak
Sekretarz Rady


O autorze

Zastępca przewodniczącej Rady Osiedla Czyżkówko w BydgoszczyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda