Informator

Opublikowano 23 kwietnia 2015 | Autor: Zespół eCzyżkówko

2

O rowerze na Czyżkówku w Portalu Kujawskim

Artykuł z portalu PortalKujawski.pl:

Mieszkańcy chcą nowych stacji Roweru Aglomeracyjnego

Na inaugurującej BRA konferencji prasowej prezydent Rafał Bruski wyraził nadzieje, że ta forma transportu bydgoszczanom się spodoba. Pierwsze trzy tygodnie funkcjonowania roweru pozwalają stwierdzić, że to oczekiwanie zostało spełnione. Prowadzona jest już nawet dyskusja o potrzebie rozszerzenia Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego o kolejne stacje osiedlowe.

Nie ma się temu specjalnie dziwić, gdyż mieszkańcy niektórych osiedli z pełnej funkcjonalności BRA są pozbawieni. Najbliższa stacja roweru znajduje się bowiem kilka kilometrów od miejsca ich zamieszkania.

Rada Osiedla Czyżkówko w oficjalnym piśmie do prezydenta wyraziła oczekiwanie, aby stacja powstała przy PoloMarkecie przy ul. Nad Torem, od pewnego czasu w internecie padają opinie, że BRA powinno się znaleźć także na Osowej Górze. Pozostaje też kwestia Fordonu, największej dzielnicy Bydgoszczy, gdzie obecnie roweru wypożyczyć nie można, a najbliższa stacja znajduje się dopiero na Bartodziejach.

Na nasze pytanie kierowane do ratusza, czy rozważany jest rozwój Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego jeszcze w tym roku nie pada konkretna odpowiedź, co oznacza, że wszystko będzie możliwe – W pierwszej kolejności muszą zostać przeprowadzone analizy dotyczące trafności lokalizacji stacji i wykonywania przez operatora w odpowiednio krótkim czasie relokacji rowerów – informuje nas Marta Stachowiak z Urzędu Miasta – Dodatkowo, czekamy na informację o przystąpieniu do systemu centrów handlowych i innych jednostek. Wszystkie te elementy pozwolą ZDMiKP na przygotowanie rekomendacji dotyczącej kierunków rozwoju systemu.

Utworzenie nowych stacji BRA w bieżącym roku wymagałoby zmian w budżecie miasta, na co mogą zgodę wyrazić radni. Nie mniej jednak trzy tygodnie to trochę zbyt krótki okres, aby móc ocenić kierunek rozwoju tego systemu.

Źródło: http://www.portalkujawski.pl/
2 Responses to O rowerze na Czyżkówku w Portalu Kujawskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda