Informator

Opublikowano 17 listopada 2017 | Autor: admin

0

Nowe chodniki na Czyżkówku

Na osiedlu Czyżkówko budowane są nowe chodniki. Jeden po północnej stronie ul. Karolewskiej, drugi po zachodniej stronie ul. Wiejskiej. Inwestycję powstają w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. I kosztują miasto ponad 240 tys. zł.

Nowy chodnik na ul. Karolewskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Nad Torem, do skrzyżowania z ul. Byszewską ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo uczniów zmierzających do pobliskiej szkoły. Pomysł budowy zgłosili mieszkańcy podczas ubiegłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Z początkiem roku opracowany został kompletny projekt, teraz trwa budowa. Część kostki już jest widoczna. Na inwestycję zagłosowało 270 mieszkańców. Koszt budowy to – 72 tys. zł.

Także na Czyżkówku przebudowywany jest chodnik po zachodniej stronie ul. Wiejskiej. Prace są prowadzone na odcinku od Łanowej w kierunku ul. Chełmżyńskiej. Pomysł poparło w trakcie głosowania nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim 271 osób. Miasto zabezpieczyło na ten cel około 170 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, dzięki dobrej kondycji finansowej miasta w nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na realizację zadań z największą liczbą głosów zagwarantowanych jest blisko 10 mln zł. To kwota dwukrotnie wyższa niż w poprzednich latach. Na Czyżkówko zarezerwowane są 244 tys. zł.

Źródło: http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,22635248,nowe-chodniki-powstaja-w-miescie-gdzie-nie-utoniesz-w-blocie.html


O autorzeDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda