Informator

Opublikowano 28 maja 2018 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

Medale w ratuszu. Dla członków rad osiedli oraz ludzi kultury

Honorowe odznaczenia na sesji Rady Miasta Bydgoszczy. Medale Prezydenta dostali przedstawiciele rad osiedli, a Medale Sulimy-Kamińskiego odebrali ludzie kultury.
Na początku dzisiejszej (23 maja) sesji rady miasta zaległy Medal Kazimierza Wielkiego odebrała przedstawicielka Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim. Medale Prezydenta z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego otrzymali z kolei przedstawiciele rad osiedli. – Prócz nas, którzy jesteśmy na każdej sesji, jest wiele osób, które w całym mieście inicjują działania, organizują spotkania i pokazują entuzjazm – mówił prezydent Rafał Bruski.

Jego medale odebrali: Lucyna Ćwiek-Iwańcz z Rady Osiedla Bielawy, Anna Kowalewska z Rady Osiedla Czyżkówko, Ewa Maria Niedbalska z Rady Osiedla Jachcice, Bożena Peplińska z Rady Osiedla Tatrzańskie, Eleonora Rojewska z Rady Osiedla Bielawy, Piotr Górski z Rady Osiedla Okola, Jarosław Kaszyński z Rady Osiedla Jachcice, Adam Suberlak z Rady Osiedla Nowy Fordon, Paweł Warszawski z Rady Osiedla Smukała-Opławiec-Janowo, Piotr Wiśniewski z Rady Osiedla Łęgnowo-Wieś.

Medale Sulimy-Kamińskiego
Medal jest przyznawany twórcom bydgoskiej kultury i został ustanowiony ku czci bydgoskiego literata, twórcy najbardziej znanej bydgoskiej sagi „Mostu Królowej Jadwigi” Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Nagrodę otrzymało w tym roku pięć osób: prof. Katarzyna Popowa-Zydroń – pianistka i pedagog Akademii Muzycznej w Bydgoszczy; prof. Adam Bezwiński – historyk rosyjskiej literatury, myśli społeczno-filozoficznej oraz religijnej z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego; Krzysztof Herdzin – kompozytor, pianista, aranżer i dyrygent; Janusz Maciej Kochanowski – malarz i architekt wnętrz, projektant, grafik oraz pośmiertnie Władysław Dunarowski – zmarły w 1987 roku bydgoski pisarz, dramaturg i nauczyciel.

Źródło: http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,23439806,medale-w-ratuszu-dla-czlonkow-rad-osiedli-oraz-ludzi-kultury.html
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda