Informator

Opublikowano 2 października 2016 | Autor: Zespół eCzyżkówko

1

List od Pani Marzeny i odpowiedź RO – komunikacja miejska

Pani Marzena napisała do nas list:

Witam. Mam zapytanie odnośnie inwestycji na Czyżkówku. Czy to prawda, że w niedalekiej przyszłości od ulicy Chmurnej, przez Siedlecką, aż do ul. Koronowskiej (przy wodociągach) będzie jeździł miejski autobus? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź. Marzena.

Odpowiedź Pana Edwarda Sella przewodniczącego Rady Osiedla:

Końcówka ulicy Siedleckiej tj. od ulicy Chmielnej do końca, czyli do połączenia z szosą Koronowską, jest w trakcie kończenia projektowania, by wejść do realizacji w roku 2017. Projektowana jest pod kątem wprowadzenia linii 58 – w osiedle zamiast lasem – za ulicą Chmurną, projektowaną ulicą która dalej pobiegnie na Jachcice, przez zaporę na Brdzie.
Początkowo linia 58 prawdopodobnie pobiegnie ulicą Chmurną.
Budowa ulicy Siedleckiej od dawna jest na 1 miejscu planu utwardzania ulic na Czyżkówku, zgłaszana przez Radę Osiedla i tak samo dawno oczekiwana od chwili włączenia osiedla do granic miasta Bydgoszczy w roku 1920.
Wykonanie ostatniego odcinka tej ulicy i wprowadzenie tam komunikacji miejskiej zostanie przyjete z radością, niemniej ciagle jeszcze 60 ulic wymaga utwardzenia.

Przew. R.O. Czyżkówko
Edward Sell
One Response to List od Pani Marzeny i odpowiedź RO – komunikacja miejska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda