Informator

Opublikowano 5 października 2015 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

Kanał Bydgoski na drugim miejscu!!!

Na drugim miejscu uplasował się Kanał Bydgoski, zdobywając 5179 głosów. Do konkursu został zgłoszony przez Urząd Miasta Bydgoszczy. Wybudowany jeszcze w XVIII wieku kiedyś był bardzo ważną dla Bydgoszczy drogą wodną. Zbędny dla żeglugi kanał nigdy nie został jednak zasypany, bo już w XIX wieku upodobali go sobie mieszkańcy miasta. Dzisiaj Stary Kanał Bydgoski otoczony z obu stron parkiem z pięknymi, starymi lipami, topolami i kasztanowcami znowu jest bardzo popularny.

Cieszymy się bardzo, że Kanał Bydgoski znalazł się wśród 11 finalistów konkursu Rzeka Roku 2015. Zdobywając drugie miejsce w konkursie Kanał Bydgoski znalazł się na podium w towarzystwie wyjątkowo pięknych polskich rzek. Gratulujemy finalistom i dziękujemy za wyrównaną walkę. Finał konkursu był bardzo emocjonujący. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i oddane głosy. Serdecznie zapraszamy też do Bydgoszczy – oprócz malowniczego Kanału Bydgoskiego mamy też mnóstwo innych atrakcji, w tym urzekającą także rzekę Brdę płynącą przez Centrum Miasta. I stanowiącą wizytówkę Bydgoszczy. – mówi Rafał Bruski Prezydent Miasta Bydgoszcz.

Żródło: http://www.rzekaroku.pl/

Kanał Bydgoski zajął drugie miejsce w plebiscycie Rzeka Roku organizowanym przez klub Gaja. Na pierwszej lokacie uplasowała się rzeka Ruda.

Ruda, mająca swoje źródło w południowej części Żor, zdobyła 5495 głosów, a Kanał Bydgoski otrzymał 316 głosów mniej. Trzecia Bystrzyca była wybierana zaledwie 1415 razy.
– Cieszymy się bardzo, że Kanał Bydgoski znalazł się wśród 11 finalistów konkursu Rzeka Roku 2015. Zdobywając drugie miejsce, znalazł się na podium w towarzystwie wyjątkowo pięknych polskich rzek. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i oddane głosy – mówił organizatorom konkursu prezydent Rafał Bruski.
Łącznie w III edycji konkursu oddano niespełna 15 tysięcy głosów.

Źródło: http://enjoybydgoszcz.pl/bydgoszcz/item/11459-kana%C5%82-bydgoski-jednak-drugi-zabrak%C5%82o-niewiele
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda