Informator

Opublikowano 14 września 2017 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

Harmonogram równania gruntówek spisany na straty

Padało, padało i w końcu trzeba było harmonogram równania gruntówek spisać na straty. Od wczoraj drogowcy równają interwencyjnie.

Niestety pogoda tego lata bardzo mocno zweryfikowała plany równania dróg gruntowych bydgoskich drogowców. – Opady deszczu skutecznie nas przeganiały z kolejnych ulic, na których pracowaliśmy zgodnie z harmonogramem, jak również z ulic, które równaliśmy interwencyjnie na zgłoszenia mieszkańców – podaje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy zarządu dróg. – W związku z tym podjęliśmy dzisiaj decyzję, o odstąpieniu od harmonogramu równania ulic gruntowych na terenie miasta Bydgoszczy i prowadzimy naprawy w trybie interwencyjnym.

Co to znaczy? Że nie każda ulica zostanie wyrównana wtedy, kiedy wynikało to z harmonogramu. Równanie uzależnione będzie od pogody i stanu, w jakim ulica się znajduje. – Do profilowania wybieramy ulice, które nam na to pozwalają, czyli są na tyle suche, że może na nie wjechać sprzęt ciężki, a efekty jego pracy utrzymają się przez dłuższy czas – precyzuje rzecznik drogowców. – W pierwszej kolejności wybieramy ulice zbiorcze o najbardziej zniszczonych nawierzchniach gruntowych. No i równamy cały czas i będziemy równali prawdopodobnie nie tylko do końca października, jak pierwotnie zakładaliśmy, ale i w listopadzie. Drogowcy czekają na zgłoszenia od mieszkańców i od rad osiedli, które ulice gruntowe. Można telefonować do wydziału utrzymania dróg pod nr tel. (52) 582 27 14 lub 582 27 15. Zaznaczają, że zanim wjadą tam ze sprzętem, sprawdzą, czy dana ulica faktycznie rażąco odbiega standardem od innych ulic o nawierzchni nieutwardzonej.

Źródło: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgoszcz/a/pogoda-pokrzyzowala-plany-bydgoskich-drogowcow,12476917/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda