Informator

Opublikowano 28 listopada 2014 | Autor: Karol Szostak

0

Dombrowicz zapowiada powrót do budowy dróg osiedlowych

Na konferencji prasowej odbytej przy ulicy Bruskiej na Czyżkówku kandydat na prezydenta Konstanty Dombrowicz w towarzystwie przedstawicieli Rad Osiedli zadeklarował, że jeżeli zostanie wybrany po 4 latach przerwy miasto ponownie na większą skalę zacznie budować ulice osiedlowe.

Ulica Bruska ma być przykładem miejsca, gdzie mieszkańcy żyją przy dziurawej, a po deszczu pełnej kałuż nawierzchni. Konstanty Dombrowicz ubolewał, że mimo, iż za jego prezydentury wydano 2 mln zł na wykonanie dokumentacji, to  prezydent Rafał Bruski po objęciu rządów nie wykorzystał jej i istnieje ryzyko, że będzie ona musiała zostać wyrzucona do kosza. W opinii byłego prezydenta wykonać trzeba w mieście około 200 km inwestycji. Kolejność działań ma być oparta o zapotrzebowanie kierowane przez Rady Osiedla.

Przedstawiciele Rad przyznali, że w ich opinii nieutwardzenie wielu ulic, dla dużej części mieszkańców jest największym problemem. Skarżyli się oni przy tym, że obecny włodarz miasta, do tej pory nie miał czasu, aby się z nimi spotykać w tej sprawie.

Zdaniem Dombrowicza proponowany przez prezydenta pomysł partycypacji mieszkańców i ratusza przy inwestycjach osiedlowych to zły pomysł, gdyż z reguły bydgoszczan nie stać, aby dokładać utwardzania ulic, które im jako podatnikom się należą.

Źródło: http://www.portalkujawski.pl/index.php/bydgoszcz/item/5432-wieloletni-dyrektor-szkoly-z-czyzkowka-moze-zostac-radnym


O autorzeDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda