Informator

Opublikowano 18 czerwca 2016 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

Bydgoski Budżet Obywatelski 2017 – czekamy na projekty

W środę (15 czerwca) rozpoczęła się piąta edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na inwestycje do 5 lipca.

Propozycje projektów będzie można zgłaszać za pośrednictwem aplikacji internetowej bądź tradycyjnie, przez wrzucenie wypełnionego formularza do urny lub przesłanie wypełnionego formularza na adres Urzędu Miasta Bydgoszczy (z dopiskiem “Bydgoski Budżet Obywatelski”).

Przypominamy, że w ramach poprzednich czterech edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego do realizacji trafiło m.in. 28 zadań związanych z budową lub doposażeniem placów zabaw, 21 zadań związanych z budową/remontem chodników, 13 zadań związanych z budową lub rozbudową siłowni plenerowych, 10 zadań polegających na budowie miejsc parkingowych, 5 kynoparków. Łącznie do realizacji skierowanych zostało już ponad 200 zadań, na których realizację z budżetu miasta trafiło 20 mln zł. Co roku analizowanych jest około 200 – 300 pomysłów, a w głosowaniu bierze udział około 20 tysięcy mieszkańców.

– Plac zabaw, parking, chodniki, ścieżka rowerowa, siłownia i wybieg dla psów – to wszystko powstało dzięki inicjatywie mieszkańców. Kolejne tego typu inwestycje mogą powstać także na Państwa osiedlu. Zapraszam do aktywnego udziału w kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

W formularzu zgłoszeniowym projektu należy wpisać: nazwę zadania, lokalizację, szacunkowy koszt zadania, opis zadania, imię i nazwisko autora pomysłu, numer PESEL. W celu kontaktu z urzędem projektodawca powinien podać również dane kontaktowe e-mail, adres zamieszkania, nr telefonu. Projekty zgłoszone przez mieszkańców oceni zespół ds. weryfikacji złożony z pracowników wydziałów i jednostek organizacyjnych miasta. Przy każdym wniosku znajdzie się także opinia Rady Osiedla. Kolejnym etapem będzie głosowanie, podczas którego mieszkańcy wybiorą inwestycje do realizacji. Głosować będzie można przez wszystkie dni października br.

Przypominamy, że w dniach 16 – 27 czerwca zapraszamy mieszkańców na spotkania, podczas których będą mogli wypełnić wniosek bądź uzyskać szczegółowe informacje o Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Warto wiedzieć:
Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty 5 mln złotych (corocznie) na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdej z 29 Rad Osiedli (wchodzących w skład 6 okręgów wyborczych). Decyzje, które zadania realizować podejmują mieszkańcy. Warto podkreślić, że zakłada się zwiększenie środków przeznaczonych na realizację projektów w ramach BBO w zależności od wzrostu nadwyżki operacyjnej miasta Bydgoszczy za rok 2016 w stosunku do wykonania w roku 2015.

Źródło:http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktualnosci/aktualnosci-2016-czerwiec/Bydgoski_Bud_et_Obywatelski_2017___czekamy_na_projekty.aspx#1
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda