Ciekawe miejsca

Opublikowano 25 lutego 2020 | Autor: Zespół eCzyżkówko

2

Pomoc w sprzątaniu osiedla – list Pana Klaudiusza

“Witam
Proszę o pomoc w sprzątaniu placu przyległego do placu zabaw przy ul. Chmielnej.
Pomiędzy placem zabaw a moja posesją są wyrzucane sukcesywnie śmieci. Do tej pory wystarczało jak sam sprzątałem ten teren ale tym razem przerasta to moje możliwości. Z jakiś przyczyn śmieci jest więcej niż w ostatnich latach.
Proszę o informację jak można sobie z tym poradzić.
Z mojej strony oferuję zbiórkę tych śmieci i zgromadzenie ich w jednym miejscu, ale musi być to akcja zorganizowana gdyż samo zebranie i pozostawienie tych śmieci w tym miejscu nie załatwi sprawy.
Przydały by się jakieś może jakieś  tablice ostrzegawcze i odbiór zebranych śmieci.Pozdrawiam
Klaudiusz””Panie Klaudiuszu,
Informuję, że po otrzymaniu informacji na temat problemu z zanieczyszczonym przez śmieci terenem przylegającym do placu zabaw od strony ul. Wrzosowej 12, w dniu 17.02.2020 r. osobiście opisałam problem, z prośbą  o interwencję, przez formularz zgłoszeniowy portalu “Czysta Bydgoszcz”.
18.02.2020 r. sprawę przedstawiłam Radzie Osiedla Czyżkówko, na której postanowiono, iż zostanie w tej sprawie wystosowane pismo do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Bydgoszczy.
Ze swej strony, Rada Osiedla planuje podjęcie działań zmierzających do zmniejszenia zanieczyszczenia  śmieciami naszej dzielnicy i przyległego lasu.Hanna Szczęśniak
Zastępca przewodniczącego
Rady Osiedla Czyżkówko w Bydgoszczy”
2 Responses to Pomoc w sprzątaniu osiedla – list Pana Klaudiusza

 1. Dorota Mrozowicz-Grodzka says:

  Szanowni Państwo,

  z wielką ochotą pomogę przy sprzątaniu. Mieszkam blisko, moje dzieci korzystają z tego placu zabaw i również bardzo irytuje mnie ilość śmieci w pobliżu. Tym bardziej, że na samym placu zabaw są aż trzy kosze na śmieci. Bardzo chętnie skontaktuję się z panem Klaudiuszem. Informuję przy okazji, iż jestem zaangażowana w działania mające na celu poprawę sytuacji w całej Bydgoszczy. Niedługo mamy spotkanie organizacyjne, chętnie przyjmiemy ochotników do naszej grupy. Wśród nas jest m. in. Marcin Sikora z Fundacji Zielone Jutro oraz Beata Schmidt z Ekopatrolu.

  Pozdrawiam serdecznie 🙂

 2. MA says:

  Proszę koniecznie zgłosić to do Starosty, oni zajmują się interwencjami w zakresie nielegalnego składowania odpadów. A jeżeli jest podejrzenie, że odpady składuje firma a nie jakiś sąsiad – wówczas sprawą zajmuje się Inspekcja Ochrony Środowiska.

  Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top ↑
 • Reklamy

  reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  reklama290x60_02
 • Kontakt24

  Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

 • Film

 • Pogoda