Informator

Opublikowano 26 stycznia 2015 | Autor: Karol Szostak

0

Złodzieje bankomatu na Czyżkówku wpadli w ręce policji

Trzech mężczyzn zatrzymali bydgoscy policjanci w związku z październikową kradzieżą bankomatu i gotówki z niego przy ul. Nad Torem w Bydgoszczy. Dwóch z nich usłyszało już zarzuty.

Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 października ub. roku. Sprawcy owinęli bankomat liną i za pomocą samochodu dostawczego z hakiem wyrwali go. Potem podpalili urządzenie i porzucili w lesie w okolicach Tryszczyna razem ze spalonym volkswagenem LT. Policjanci zabezpieczyli też częściowo utopiony w Kanale Noteckim volkswagen passat combi. Zdaniem policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP, oba auta zostały skradzione w Bydgoszczy krótko przed zdarzeniem. Funkcjonariusze od początku uważali, że w sprawę jest zamieszanych więcej osób. W środowy poranek jednocześnie weszli do mieszkań trzech podejrzanych i tam ich zatrzymali.

aktualnosci_20150126_bankomatZdjęcie: Policja

– Jeden z nich, 31-letni Przemysław Z. poszukiwany był listem gończym. W trakcie odbywania kary nie wrócił do zakładu karnego z przepustki. Trafił więc ponownie do więzienia – mówi nadkomisarz Maciej Daszkiewicz z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy. – Pozostali dwaj w czwartek zostali doprowadzeni do prokuratury – dodaje. 38-letni Artur G. usłyszał kilka zarzutów, m.in. kradzieży aut, posiadania niewielkiej ilości amfetaminy oraz najpoważniejszy, kradzieży bankomatu z włamaniem. Jego kompan 43-letni Robert M. będzie odpowiadał za kradzież z włamaniem do jednego z aut użytych do przestępstwa. Obu grozi do 10 lat więzienia.

– Wobec Artura G. zastosowano 3-miesięczny areszt, z kolei Roberta M. dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w wysokości 6 tys. zł – informuje Włodzimierz Marszałkowski, zastępca szefa Prokuratury Bydgoszcz-Południe. Jak się dowiedzieliśmy, sprawcy są mieszkańcami Bydgoszczy i powiatu.
Przypomnijmy, że kilka dni po kradzieży bankomatu sprzed marketu przy ul. Nad Torem doszło do kolejnej kradzieży urządzenia w Brzozie. W tym przypadku złodzieje odkręcili śruby, którymi maszyna była przymocowana do podłoża. Policja nie wyklucza powiązania obu tych spraw.

Źródło: http://express.bydgoski.pl/326610,Zlodzieje-bankomatu-na-Czyzkowku-wpadli-w-rece-policji-Dwoch-z-nich-uslyszalo-zarzuty.html

 


O autorzeDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda