Informator

Opublikowano 10 października 2016 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

Wybuch gazu w domu przy Byszewskiej

W domu przy ul. Byszewskiej w Bydgoszczy wybuchł gaz. Siedmioletnia córka w stanie śpiączki trafiła do centrum leczenia oparzeń w Gryficach. – To było jak bomba, taki huk – opowiada pan Henryk, najbliższy krewny trzyosobowej rodziny, którą wczoraj rano dotknęła tragedia.

– Aż mi się cały budynek zatrząsł – opowiada poruszona mieszkanka ulicy Byszewskiej na bydgoskim Czyżkówku. – Wypadłam na zewnątrz, wszędzie sąsiedzi, a tego domu nie ma…

Jest godzina ósma, powoli osiedle budzi się ze snu. Olbrzymi huk zrywa wszystkich na nogi. Pan Henryk, teść i ojciec poszkodowanych, mówi, że to było jak wybuch bomby.

Do eksplozji dochodzi na pierwszym piętrze domu zamieszkiwanego przez trzyosobową rodzinę. Po chwili na miejscu jest sześć samochodów straży.

– Wiemy, że wybuchł gaz, z butli albo z kuchenki – trudno powiedzieć. Strażacy przy użyciu ciężkiego sprzętu musieli odgrzebywać trzy osoby spod gruzów – mówi Arkadiusz Piętak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. – Osoby są poparzone, spadły na nie części stropu.

Najgorzej jest z siedmioletnią córką małżeństwa – w szpitalu lekarze ocenili, że ma poparzone siedemdziesiąt procent ciała. Jest utrzymywana w śpiączce farmakologicznej. Została doraźnie opatrzona, ale zapadła decyzja o przetransportowaniu dziecka do Centrum Leczenia Ciężkich Oparzeń w Gryficach pod Szczecinem. Mężczyzna jest przytomny.

Po południu na miejscu tragedii pracowali policjanci z kryminalistyki. Ustalali, co się stało. Pożaru nie było. Świadkowie mówią, że butla z gazem jest cała. Kuchenka też – widać ją, jak sterczy w narożniku pierwszego piętra. Kuzyn poszkodowanej kobiety uważa, że musiało dość do nocnego wycieku z instalacji gazowej.

Inspektor nadzoru budowlanego w rozmowie z Wojciechem Gmurczykiem, komendantem miejskim PSP, ocenił, że to, co zostało z domu, nie nadaje się do odbudowy.

Źródło: http://nowosci.com.pl/365013,Bydgoszcz-Wybuch-gazu-w-domu-przy-Byszewskiej-na-Czyzkowku.html
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda