Informator

Opublikowano 28 listopada 2014 | Autor: Karol Szostak

0

Wieloletni dyrektor szkoły z Czyżkówka może zostać radnym

Startujący z 7 pozycji na liście PO w okręgu 1 Andrzej Kaczmarek cały czas ma szansę na zostanie radnym. Wszystko dzięki dość dobremu wynikowi w ubiegłotygodniowym głosowaniu i faktu, iż zastępca prezydenta Grażyna Ciemniak najprawdopodobniej radną miejską nie będzie chciała być.

Społeczności osiedla Czyżkówko znany jest on głównie jako wieloletni dyrektor Zespół Szkół nr 16 przy ulicy Koronowskiej. Pełnienie swojej funkcji zakończył w niej stosunkowo niedawno. Pomogło mu to na uzyskanie bardzo wysokiego poparcia mieszczących się na tym osiedlu Obwodowych Komisjach Wyborczych. Na pozostałych osiedlach wchodzących w skład okręgu nr 1 był już nieznany, stąd też poparcie nie było zbyt wysokie. Udało mu się jednak uzyskać łącznie 670 głosów, co jest trzecim wynikiem na liście Platformy Obywatelskiej w tym okręgu. Udało mu się przeskoczyć startującego z drugiej pozycji wieloletniego radnego Łukasza Kowalskiego (560 głosów).

W przypadku gdyby Rafał Bruski uzyskał reelekcję zapewne Grażyna Ciemniak nadal będzie pełnić funkcję jego zastępcy, wówczas zgodnie z prawem powinna się zrzec mandatu, a ten zgodnie z ordynacją trafi do Kaczmarka. Gdyby wygrał jednak Konstanty Dombrowicz, to uzyskanie mandatu radnego Sejmiku przez posła Jarosława Katulskiego sprawia, że prezydent Ciemniak zgodnie z ordynacją będzie mogła objąć mandat poselski, co także będzie wiązało się z utratą mandatu radnego.

Andrzej Kaczmarek informuje, że nie jest członkiem żadnej partii. W swoim programie zapowiadał budowę basenu na Czyżkówku, przy szkole w której pełnił funkcję dyrektora oraz dążenie do budowy kładki, która połączy to osiedle z Jachcicami.

Źródło: http://www.portalkujawski.pl/index.php/bydgoszcz/item/5432-wieloletni-dyrektor-szkoly-z-czyzkowka-moze-zostac-radnym


O autorzeDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda