Informator

Opublikowano 6 października 2015 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

Węzeł Zachodni – czy może być gorzej?

Komunikat na stronie ZDMIKP:

Jak zapewnia nas wykonawca robót, w tej chwili prowadzone są jedne z ostatnich uciążliwych prac polegające na układaniu brakujących warstw nawierzchni jezdni.

W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu, część prac zostanie wykonana w nocy, ponieważ frezowanie i układanie warstw bitumicznych na całej szerokości jezdni w ciągu dnia całkowicie sparaliżowałyby ruch pojazdów. W najbliższych dniach będą prowadzone ostatnie prace związane z budową poszerzeń oraz ustawianiem krawężników. Przez kilka kolejnych nocy będą układane warstwy bitumiczne, warstwa profilująca oraz ścieralna SMA wraz z regulacjami studzienek i wpustów ulicznych. Prace zaplanowano w taki sposób, aby ruch po nowych nawierzchniach mógł się odbywać jeszcze przed porannym szczytem. Na nowych nawierzchniach zostanie także wykonane oznakowanie poziome. Ze względu na trwałość oznakowania prace będą wykonane po około 2 tygodniach od ułożenia warstwy ścieralnej. W rejonie nowego mostu w tym tygodniu zostanie zakończona budowa nasypów najazdowych i rozpocznie się układanie nowych warstw konstrukcji nawierzchni jezdni. Na obiekcie mostowym prace wyprzedzają harmonogram i w zależności od warunków atmosferycznych za około 5 tygodni wykonawca zamierza zakończyć układanie na nim warstw bitumicznych.
W poniedziałek 05.10. udostępniliśmy dla pieszych nowe chodniki w rejonie ronda Maczka z kierunku Osowej Góry, a co najważniejsze skróciliśmy dojście do Przychodni „Zachód”, jak na załączonym wyżej schemacie.

Za trwające i czekające nas jeszcze utrudnienia przepraszamy

Opublikowano: 06-10-15

Źródło: http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/index.php/pl/aktualnosci-2/aktualnosci-drogi/2978-ostatnie-uciazliwe-prace-na-wezle-zachodnim

Na stronie www.bydgoszcz.pl możemy przeczytać:

Węzeł Zachodni. Nocne prace. Raport nr 18

Trwają ostatnie prace przy rozbudowie Węzła Zachodniego. Układane są między innymi kolejne warstwy asfaltu. By ograniczać utrudnienia wykonawca prowadzi te roboty przede wszystkich w godzinach nocnych. W ciągu najbliższych kilku dni będą kontynuowane ostatnie prace związane z budową poszerzeń oraz ustawianiem krawężników. Przez kilka kolejnych nocy będą układane warstwy bitumiczne” warstwa profilująca oraz ścieralna SMA wraz z regulacjami studzienek i wpustów ulicznych. W rejonie nowego mostu zakończona została głęboka wymiana gruntu pod przyszłe nasypy najazdowe. W tym tygodniu zostanie zakończona budowa nasypów najazdowych i rozpocznie się układanie kolejnych warstw konstrukcji nawierzchni jezdni. Szereg prac przy poszerzeniach jezdni, uzbrojeniu podziemnym, frezowaniu nawierzchni i układaniu kolejnych warstw odbywa się w godzinach nocnych, by ograniczyć utrudnienia dla kierowców. Wykonawca, firma Skanska w związku z tym porosi o wyrozumiałość. Kolejne prace będą tak zaplanowane aby ruch po nowoułożonych nawierzchniach mógł odbywać się jeszcze przed porannym szczytem, czyli przed godziną 6:30. Nowe nawierzchnie będą musiały być też pomalowane. Ze względu na trwałość oznakowania prace te będą mogły być wykonane po około 2 tygodniach od ułożenia warstwy ścieralnej. Na samym obiekcie mostowym prace przy sprzyjających warunkach pogodowych zakończą się w połowie listopada. Następnie rozpoczną się odbiory oraz procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Do końca roku planowane jest zakończenie modernizacji dojazdu do ronda gen. S. Maczka od strony centrum. Obecnie ruch na tym odcinku odbywa się w obu kierunkach. Budowa nowego wiaduktu kolejowego (inwestycja zakończona) oraz mostu nad Kanałem Bydgoskim umożliwi sprawny zjazd z ronda gen. S. Maczka w kierunku centrum oraz zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu. Koszt obu zadań to około 37 mln zł.

Źródło: http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktualnosci/aktualnosci-2015-pazdziernik/W_ze__Zachodni__Nocne_prace__Raport_nr_18.aspx
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda