Rada osiedla

Opublikowano 27 września 2015 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

Udział RO w przeniesieniu Urzędu Pocztowego i ustawieniu bankomatu PKO

Spotkaliśmy się z pytaniem dzięki jakim to działaniom Rady Osiedla mamy obecnie Pocztę Bydgoszcz 6 na ulicy Lubostrońskiej (za marketem Polo)?
Powiemy krótko – dzięki podpisaniu umowy dyrekcji Poczty Polskiej z właścicielem pawilonu handlowego po zwolnieniu lokalu przez poprzedniego najemcy.
A historia udziału w tym Rady Osiedla jest taka, iż już ponad dwa lata temu, gdy powzięliśmy wiadomość o wyburzeniu zabudowań po parzystej stronie ulicy Grunwaldzkiej w związku z przebudową tej ulicy. Obawialiśmy się jeżeli nie podejmiemy żadnych kroków, zostaniemy bez Poczty na Osiedlu. Dyrekcja Poczty Polskiej przy ulicy Jagiellońskiej dopiero od nas się o tym dowiedziała. W tej sprawie kontaktowaliśmy się kilkakrotnie, okazało się w tej sprawie niezbędne są również kontakty i uzgodnienia z dyrekcją generalną w Warszawie.
Nasze propozycje odnośnie lokalizacji, były trzy: Hotel Agat, Pawilon BSS Społem przy ulicy Chmurnej i Market Polo. Lecz machina biurokratyczna Poczty Polskiej działa wolno i liczy każdy wydatek. W końcu wolne były dwa lokale które Poczta wzięła pod uwagę, a mianowicie w pawilonie przy Chmurnej i w pawilonie przy Lubostrońskiej. Wybrano lokal w pawilonie przy Lubostrońskiej.
Rada Osiedla jeszcze dłużej zabiegała w PKO BP o zamontowanie Bankomatu na osiedlu. Rozmowy w tej sprawie od ponad trzech lat prowadziliśmy z komórką PKO BP przy Placu Teatralnym. Wskazaliśmy do wyboru dwie lokalizacje: Pawilon BSS Społem przy Chmurnej i Market Polo przy ulicy Nad Torem. Po wielu miesiącach doczekaliśmy się przy Markecie Polo – lecz krótko po zamontowaniu bakomat został ukradziony. Następny który został tam zamontowany, mamy nadzieję, że solidnie i uniemożliwiający kradzież.
Mamy zatem na osiedlu Pocztę i mamy również dwa bankomaty w tym jeden nowy – PKO BP.

Edward Sell
Przewodnczący RO Czyżkówko
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda