Rada osiedla

Opublikowano 2 marca 2020 | Autor: Hanna Szczęśniak

0

Prośba do mieszkańców

Szanowni Państwo,

W bieżącym roku mija 100 rocznica włączenia Czyżkówka do Bydgoszczy i 75 rocznica konsekracji naszego Kościoła, Parafii Św. Antoniego z Padwy – pierwszej po wojnie świątyni w Bydgoszczy
oraz w Polsce.

Po grudniowym koncercie Zespołu „Campanella” z Cekcyna inaugurującym obchody, Rada Osiedla we współpracy z Zespołem Szkół nr 16 planuje główne obchody rocznicowe.

W bieżącym roku planowana jest Uroczystość 100 – lecia włączenia Czyżkówka do naszego Miasta. Liczymy m. in. na gościnne występy Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska”.

Chcielibyśmy również wydać okolicznościową gazetkę i przygotować wystawę poświęconą życiu
na Czyżkówku.

W związku z powyższym kieruję serdeczną prośbę o pomoc i udostępnienie nam z Państwa prywatnych zbiorów dokumentów i zdjęć dotyczących życia w naszej dzielnicy. Chcielibyśmy pokazać, jak wyglądały dawniej nasze ulice, nabrzeże Brdy, Kanału, tereny zamieszkałe oraz instytucje tutaj funkcjonujące, tak ważne w życiu mieszkańców, jak np. Kościół, szkoły SP17, SP16, sklepy, Papiernia, Przychodnia, Zakłady Zapałek, Cegielnia, Bydgoskie Zakłady Urządzeń Chłodniczych, itd.
Liczymy, iż posiadają Państwo materiały z prac wykonywanych w tzw. czynach społecznych.

Prosimy tylko o wypożyczenie materiałów w celu wyeksponowania ich za Państwa zgodą w formie kopii. Oryginały zostaną zwrócone właścicielom.

Jednocześnie informujemy, że w niedługim czasie zostaną ogłoszone konkursy o tematyce dotyczącej naszej dzielnicy, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych.

Licząc na Państwa pomoc i zaangażowanie

Hanna Szczęśniak

Zastępca Przewodniczącej

Rady Osiedla Czyżkówko

Telefon kontaktowy – 697742610

Dyżur w Radzie Osiedla w pierwszy i trzeci wtorek marca,

tj. 03.03.2020 i 17.03.2020 w godz. 17.00 – 19.00 w siedzibie przy ul. Łanowej 2.


O autorze

Zastępca przewodniczącej Rady Osiedla Czyżkówko w BydgoszczyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda