Rada osiedla

Opublikowano 5 października 2017 | Autor: Hanna Szczęśniak

0

Głosowanie – Bydgoski Budżet Obywatelski

Do 31 października 2017 r. trwa głosowanie na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Te z największą liczbą głosów trafią do realizacji.

Jak głosować?
Głosowanie jest wyjątkowo proste. Najłatwiej oddać głos poprzez aplikację internetową. W tym celu należy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo. Następnie podać swoje dane osobowe, wybrać osiedle i zadanie do realizacji. Zajmuje to około minuty.

Można też skorzystać z papierowej karty do głosowania. Po wypełnieniu należy ją wrzucić do jednej z blisko 100 urn ustawionych w bydgoskich szkołach i młodzieżowych domach kultury. Można ja otrzymać w ratuszu.(Jezuicką 2, pokój nr 8). lub samemu wydrukować
Głosowanie potrwa do 31 października. Mogą w nim wziąć udział osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, która ukończyły 16 lat.
W tym roku można zagłosować na projekty do kwoty przeznaczonej na jedno wybrane osiedle – Na przykład zaznaczyć 3 zadania, których wartość po zsumowaniu nie przekroczy środków na dane osiedle. W sytuacji, gdy głosujący wziął udział w głosowaniu kilkukrotnie, wszystkie oddane przez niego głosy będą nieważne. Do wyboru jest blisko 300 zadań ulokowanych na wszystkich, 29 osiedlach. W poprzedniej edycji BBO do realizacji kierowane były zadania, które zyskiwały od kilkunastu do nawet kilku tysięcy głosów. Czasami o zwycięstwie przesądzały pojedyncze głosy.

Dowiedz się więcej
Więcej informacji na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się :
• Na Facebooku www.facebook.com/bdgbo
• Na Stronie www www.bdgbo.pl
Dodatkowe Informacje można też uzyskać:
• pisząc na adres – budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl
• dzwoniąc na numer – 52-58-58-926
Promuj swój projekt!
W opinii autorów zwycięskich projektów realizowanych w poprzednich latach kluczowe oprócz zgłoszenia dobrego projektu było zainteresowanie Bydgoskim Budżetem swoich sąsiadów, znajomych oraz innych mieszkańców osiedla. Pomocne były profile w mediach społecznościowych, plakaty, ogłoszenia. Dlatego dla bydgoszczan chcących promować ideę Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego przygotowaliśmy też bezpłatne plakaty, które można na przykład umieścić na swojej posesji, tablicy ogłoszeń w bloku lub miejscu pracy.
Po odbiór materiałów zapraszamy na ul. Jezuicką 2, pokój nr 8, w godzinach pracy Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Ważne liczby
• Liczba projektów poddanych pod głosowanie – 274
• Wartość Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – 9,84 mln zł
• Wartość wszystkich zgłoszonych zadań 80 mln zł
• Liczba punktów do oddania głosu – 100

Uwaga!
Karty do urny w Ratuszu przy ul. Jezuickiej 1 będzie można wrzucać do godz. 23:59 w poniedziałek 31.10.2017 r. Do pozostałych urn karty można wrzucać w godzinach pracy szkół i mdków.
Uwaga: Karty do głosowania w oryginale są w formacie A3 (zginane na pół do A4). Dopuszczalne jest drukowanie kart w formacie A4, również w kolorze czarno-białym. By karta była ważna muszą być wydrukowane na niej wszystkie 4 strony karty – nie jest dopuszczalne częściowe drukowanie karty (np. tylko dwóch stron). Przy drukowaniu trzeba wybrać opcję drukowania broszury.

ro_20171005_bbo_01 ro_20171005_bbo_02


O autorze

Zastępca przewodniczącej Rady Osiedla Czyżkówko w BydgoszczyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda