Ciekawe miejsca

Opublikowano 20 września 2021 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

POMIMO NIESPRZYJAJĄCEJ POGODY OBCHODY 100-LECIA CZYŻKÓWKA MOŻNA UZNAĆ ZA UDANE !

18 września 2021 r., z opóźnieniem spowodowanym pandemią, odbyły się uroczyste obchody setnej rocznicy włączenia Czyżkówka do Bydgoszczy. Po odczytaniu legendy o Czyżkówku przez Panią Hannę Szczęśniak, wnioskodawczynię projektu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego , festyn otworzył zastępca prezydenta Bydgoszczy Pan Michał Sztybel.

W imprezie wzięli udział nie tylko Mieszkańcy Czyżkówka i jego Sympatycy ale również przedstawiciele Miasta, Parafii św. Antoniego z Padwy, Zespołu Szkół nr 16, Przedszkoli lokalnych: Ekolaki, Iguś i Parafialnego, Spółdzielni Mieszkaniowej SIM, działacze społeczni, osoby związane przez wiele lat z naszą dzielnicą.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszczy, środkom z BBO, Rady Osiedla Czyżkówko, Spółdzielni Mieszkaniowej SIM, Miejskim Wodociągom i Kanalizacji w Bydgoszczy – sp. z o.o. oraz Nadleśnictwu Żołędowo.

Na festynie czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych min. przez: Nadleśnictwo Żołędowo, Straż Miejską, Wojska Obrony Terytorialnej, Straż Pożarną, Sanepid, Bydgoską Hurtownię Narzędzi Visła oraz szkoły językowe ARA i TIC TAK TOE. Dla dzieci przygotowano bezpłatne zjeżdżalnie – “dmuchańce”, a na placu czekały pełne energii panie animatorki. W mundurach przedwojennych i z okresu II Wojny Światowej gościli również rekonstruktorzy, którzy przygotowali dla przybyłych strzelnicę i zorganizowali na niej mini zawody strzeleckie.

Oprócz żurku i grochówki na dorosłych i dzieci czekało szereg upominków: sportowych, gadżetów o Bydgoszczy, torby, parasole, kubki z logo miasta, notesy, maskotki i wiele innych. Ogromnym powodzeniem cieszyły się zarówno książki Pana Marka Jeleniewskiego pt. “Czyżkówko”, na których fani mogli uzyskać w trakcie festynu dedykację samego autora, jak i wystawy: “Stare Czyżkówko na fotografii” oraz prac konkursowych dzieci pn. “Ilustracja do legendy o Czyżkówku” i “Plastyczna interpretacja nazwy ulicy na Czyżkówku”.

Na łasuchów czekała cukrowa wata oraz specjalny samochód z przepysznymi lodami. Bardzo smaczną karkówkę i grillowane kiełbaski serwowali Państwo Fiszerowie z firmy Garmaż, zaś profesjonalną oprawę sceniczną zapewniła firma ELPO-ART. Całość prowadził rewelacyjny konferansjer Pan Jacek Pawlewski.

Wystąpili:

Zespół Pieśni i Tańca „Płomienie” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 w  Bydgoszczy, wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury nr 6 w Bydgoszczy – podopieczni Pani Katarzyny Tomali oraz Chór “Melodyna Violi i Marcina” (Violetty Glińskiej i Marcina Grzelli), przedszkolaki z Czyżkówka: Przedszkole Publiczne „Iguś”, Niepubliczne Przedszkole „Ekolaki”, Parafilalne Przedszkole Niepubliczne św. Antoniego z Padwy, Orkiestra Dęta i Zespół Taneczny „Mażoretek” z Chełmińskiego Domu Kultury, Kris Forbot Band, i .in.

Zwlekający mieli również okazję wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym 2021.

Pomimo niesprzyjającej pogody impreza była bardzo udana i gdyby nie zimny wieczór, to mieszkańcy świętowaliby do białego rana.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda