Informator

Opublikowano 7 marca 2019 | Autor: Hanna Szczęśniak

1

Pierwszy wyrok w Bydgoszczy za spalanie śmieci – mieszkaniec Czyżkówka

Przed bydgoskim sądem zapadł pierwszy wyrok za spalanie śmieci w domowym piecu. Mieszkaniec Czyżkówka musi wyłożyć z kieszeni ponad 1,2 tys. zł. – To koszt znacznie przekraczający zakup jednej tony węgla – przypominają strażnicy miejscy.
O sprawie zaalarmowali strażników mieszkańcy osiedla. – Skarżyli się, że z komina sąsiada wydobywa się cuchnący czarny dym – mówi Jacek Anhalt, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Bydgoszczy.

Na miejsce pojechali strażnicy z referatu Błonie. – Mężczyzna nie przyznał się, że spalał śmieci, więc strażnicy pobrali do badania próbki popiołu, które przekazali do Centralnego Laboratorium Pomiarowo-Badawczego – informuje Anhalt.

Co było w piecu? Stare, malowane olejną farbą ramy okienne, wkręty, fragmenty szkła. Badanie próbki z pieca ujawniło także spore przekroczenie stężenia chloru, miedzi i innych metali.

Sąd ukarał mieszkańca Czyżkówka grzywną wysokości 500 zł, bydgoszczanin musiał też zwrócić miastu ponad 500zł za badanie próbki oraz pokryć koszt postępowania sądowego. Sprawca wykroczenia musi zatem zapłacić łącznie 1203,50zł

 

Źródło: http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,24515797,pierwszy-wyrok-w-bydgoszczy-za-spalanie-smieci-kara-1-2-tys.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Bydgoszcz_Wyborcza&fbclid=IwAR2OZXuEcN4KfH8cpJHmbMx-XoOZ1YxZcjtPNFjGoPpIBsolyPxs0D7AnsQ


O autorze

Zastępca przewodniczącej Rady Osiedla Czyżkówko w BydgoszczyOne Response to Pierwszy wyrok w Bydgoszczy za spalanie śmieci – mieszkaniec Czyżkówka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda