Informator

Opublikowano 30 października 2018 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

Nowe ulice dzięki inicjatywie bydgoszczan

Rozstrzygnięte zostały przetargi na prace przy budowie kolejnych trzech ulic, które powstaną dzięki programowi „Inicjatyw lokalnych” (25/75). Większość środków zapewnia miasto. Część kosztów finansują też mieszkańcy, którym zależało na szybkim rozpoczęciu inwestycji.

Nowe nawierzchnie będą budowane na ulicach Świętopełka na Czyżkówku, Wieluńskiej w Myślęcinku oraz Ruczaj na Glinkach. Ze względu na szybko rosnące ceny robót budowlanych konieczne było powtarzanie przetargów oraz zapewnienie dodatkowych środków na realizację zadań. W ostatnich dniach ostatecznie udało się wyłonić firmy, które w najbliższych miesiącach zbudują te ulice.

Ul. Świętopełka z nową kostką
Ulica liczy około 200 metrów. Łączy Koronowską i Zawodzie. Obsługuje kilkanaście posesji z zabudową jednorodzinną. Utwardzona zostanie betonową kostką. Inwestycja kosztować będzie 724 tysiące złotych. W tej części miasta pierwsze ulice są też utwardzone płytami ażurowymi (m.in. Borowiacka i Karsińska).

Źródło: https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/nowe-ulice-dzieki-inicjatywie-bydgoszczan/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda