Informator

Opublikowano 14 kwietnia 2015 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

MWiK myśli o tamie na Czyżkówku

Pytany przez radnych o plany inwestycyjne prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Stanisław Drzewiecki przyznał, że podjęto działania na rzecz pozyskania dotacji dla budowy stopnia wodnego dla ujęcia na Czyżkówku. Nie jest to inwestycja jednak pilnie potrzebna, a bardziej myślenie o potrzebach w kolejnej dekadzie, dlatego wodociągi realizację jej uzależniają od pozyskania zewnętrznego grantu.

Stopień wodny powstać miałby na wysokości ulicy Chmielnej. Niestety obecnie włączenia się w tę inwestycyjne nie planują drogowcy, gdyż wraz z budową stopnia powstać mogłaby przeprawa pomiędzy Czyżkówkiem i Jachcicami. Jak wyjaśniał Drzewiecki miasto uważa, że są ważniejsze potrzeby drogowe, choć mieszkańcy tych dzielnic są zdania, że mogłoby dojść do odciążenia trasy W-Z.

Czyżkówko jest obecnie głównym ujęciem wody dla Bydgoszczy. Budowa stopnia wodnego ułatwiłaby pracę pomp, co przełożyłoby się na większą wydajność. Na chwilę obecną jednak zdaniem prezesa Stanisława Drzewieckiego nie jest to pilnie oczekiwana inwestycja i może nieco poczekać. Budowa stopnia miałaby też pozwolić na wykorzystanie terenów wodnych do celów rekreacyjnych.

Wodociągi chciałyby przy okazji budowy stopnia wodnego, utworzyć małą elektrownie, która z kolei skutkowałaby zmniejszeniem kosztów energii elektrycznej dla funkcjonowania infrastruktury MWiK na Czyżkówku.

Źródło: http://www.portalkujawski.pl/

Zdjęcie: http://www.portalkujawski.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda