Informator

Opublikowano 8 listopada 2016 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

Linia 83 jeździ jak chce

Mieszkańcy skarżą się na autobus linii 83. – “To widmo! Jeździ jak chce, spóźnia się i omija przystanki” – mówi pasażerka. Zarząd dróg zapewnia, że opóźnienia wynikają ze zmiennych natężeń ruchu i są do skorygowania.

– Kilka dni temu chciałam już tradycyjnie dostać się do pracy. Niestety, nie było mi to dane – opowiada bydgoszczanka, Alicja Kochaniecka – Czekałam na autobus godzinę, jednak zrezygnowałam. Jestem za tym, żeby linia numer 83 została zlikwidowana bo autobus jest ponad rozkładem jazdy. Muszę dodać, że taka sytuacja nie była jednorazowa, a ja przez to nie dojechałam do pracy. Nie przypominam sobie. aby inna linia zalazła mi tak za skórę jak ta. W czasie tej godziny przyjechało siedem busów linii 69. A te mają dłuższą trasę, nie ukrywajmy tego.

– Ja też jeżdżąc tą linia ze szkoły w ciągu tygodnia, nie raz zgłaszałem że przyjeżdża po 40 minutach. To skandal. Niech drogowcy coś z tym zrobią – dodaje Oskar Linowiecki.

Autobusy linii 83 mają bardzo długą trasę: z osiedla Tatrzańskiego w Nowym Fordonie aż na Czyżkówko, ze wschodniego na zachodni kraniec Bydgoszczy.

Zwracamy się w tej sprawie do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej: – Autobusy na linii numer 83 kursują z częstotliwością, co ok. 30 minut. Opóźnienia, na które mieszkańcy zwracają uwagę, wynikają ze zmiennych natężeń ruchu na trasie osiedla Czyżkówka i Tatrzańskiego, po której kursują autobusy przywołanej linii – informuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik zarządu dróg.

Według drogowców kursy “łapią” lub nie – opóźnienie na długości ulicy ul. Kamiennej – to duża część trasy 83. Newralgicznym punktem jest także rondo Maczka. Nie ma jednak na to reguły.

– Jednego dnia w tym samym przedziale czasowym autobus “zbiera” opóźnienia na drugi dzień w tym samym przedziale czasowym jedzie punktualnie – mówi Kosiedowski i zapewnia – W tej chwili bardzo szczegółowo zajmujemy się z jednej strony dokładnym określeniem przyczyn opisywanej sytuacji, a z drugiej strony wyeliminowaniem problemu i doprowadzeniem sytuacji do porządku.

Źródło: http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/1,48722,20939728,linia-83-jezdzi-jak-chce-drogowcy-to-przez-rondo-maczka.html
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda