Informator

Opublikowano 18 czerwca 2016 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

Koncepcje gotowe – przebudowa ul. Siedleckiej

Do 26 czerwca można zapoznać się z koncepcjami przebudowy trzech osiedlowych ulic na Czyżkówku, Osowej Górze i Miedzyniu. Ul. Siedlecka (odcinek północny) ma być dostosowana do ruchu autobusów. Twardą nawierzchnię zyskają też ulice Pijarów i Gawronia.

Ulice Pijarów, Gawronia i Siedlecka (na odcinku od ul. Koronowskiej do ul. Chmielnej), dla których przygotowano koncepcje są ulicami gruntowymi. Zostały one ujęte w „Wieloletnim programie utwardzenia ulic gruntowych”. Zadecydowały o tym obiektywne kryteria, między innymi liczba mieszkańców, ważność w układzie transportowym, funkcjonowanie obiektów użyteczności publicznej.
W ramach opracowania zaproponowano wprowadzenie stref ograniczonej prędkości oraz rozwiązań fizycznie wpływających na zmniejszenie prędkości poruszania się kierowców. Zaproponowane elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego) mają również zwiększyć bezpieczeństwo i komfort osób poruszających się po ulicach. Warto podkreślić, że północny odcinek ulicy Siedleckiej została zaprojektowany z myślą o umożliwieniu ruchu miejskim autobusom. W ten sposób wielu mieszkańców północnej części Czyżkówka miałoby krótszą drogę do przystanków.

Projekt dostępny jest w wersji elektronicznej na stronie ZDMIKP. Poza tym ze szczegółowymi planami można zapoznać się w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, przy ul. Toruńskiej 174a, piętro III, pokój 310 w dni robocze w godzinach pracy tej jednostki.
Uwagi do opracowanych koncepcji można składać do 26 czerwca pisemnie na adres Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy (ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz) lub mailem na adres: konsultacje@zdmikp.bydgoszcz.pl

Warto wiedzieć
Przeprowadzenie w latach 2011-15 pakietu remontu głównych ciągów komunikacyjnych w Bydgoszczy (około 100 odcinków ulic) pozwoliło w ubiegłym roku na przyjęcie program przebudowy ulic z nawierzchnią gruntową. Jest on realizowany w oparciu o cykliczną, przeprowadzaną co 3-lata, analizę, która wskaże priorytety inwestycyjne (ranking ulic) na podstawie sześciu kryteriów wyboru

 • Rok nadania nazwy ulicy
 • Liczba mieszkańców
 • Zagrożenie powodziowe wywołane przez opady atmosferyczne
 • Ważność ulicy lokalnej w układzie transportowym miasta
 • Wskaźnik długości dróg gruntowych do sumy długości dróg na osiedlu
 • Funkcjonowanie obiektów użyteczności publicznej (np. szkoły, przychodnie)

Źródło: http://www.bydgoszcz.pl/miasto/aktualnosci/aktualnosci-2016-czerwiec/Koncepcje_gotowe__czekamy_na_opinie.aspx#1
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
 • Reklamy

  reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
 • Kontakt24

  Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

 • Film

 • Pogoda