Informator

Opublikowano 20 czerwca 2018 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

Kładka połączy Czyżkówko i Jachcice

Czyżkówko i Jachcie połączy nowa kładka. Konstrukcja umożliwi przede wszystkim przerzucenie nad Brdą ciepłociągu, jednocześnie będzie służyła pieszym i rowerzystom. Głównym celem inwestycji realizowanej przez Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej jest budowa sieci ciepłowniczej łączącej miejski system ciepłowniczy z siecią ciepłowniczą ciepłowni Osowa Góra. Nowy obiekt powstanie pomiędzy ulicami Jednostronną i Świekatowską. Będzie liczył około 67 metrów długości i ponad 8 metrów szerokości. Jednocześnie dobudowane będą ciągi pieszo-rowerowe zapewniające dojście do niego od strony Czyżkówka i Jachcic. Ostateczny kształt kładki określi projekt.

W pierwszej kolejności wykonana zostanie dokumentacja projektowa, ten sam podmiot będzie odpowiedzialny za roboty budowlane w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy zadania. Wstępnie zakończenie prac projektowych planowane jest jeszcze tej jesieni. Budowa ma zakończyć się w grudniu przyszłego roku. Na realizację zadania KPEC pozyskało fundusze europejskie z programu operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”.

Źródło: http://www.expressbydgoski.pl/bydgoszcz/a/kladka-nad-brda-w-bydgoszczy-polaczy-czyzkowko-i-jachcice,13255464/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda