Informator

Opublikowano 2 kwietnia 2015 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

CBA na Czyżkówku

Bydgoska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego będzie miała siedzibę w budynku przy ul. Siedleckiej 10 na Czyżkówku. Daleko od centrum, a miejscowi skarżą się na masę włamań.

– Zaproponowany przez miasto budynek KPEC przy ul. Siedleckiej 10 zyskał akceptację CBA zarówno jeśli chodzi o wielkość, jak i lokalizację – informuje Marta Stachowiak, rzecznik prasowa prezydenta Bydgoszczy.

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi właśnie rozmowy z Komunalnym Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej. Jak się dowiedzieliśmy, przez najbliższy czas budynek będzie przez CBA wynajmowany od KPEC. – Tak ma być do formalnego ustanowienia przez ministra skarbu państwa trwałego zarządu na rzecz CBA – dodaje.

Gdy zjawiliśmy się na miejscu, pracownicy firm wynajmujących pomieszczenia nie kryli zaskoczenia. Dało się też słyszeć skargi na pijaczków z okolicy i włamania.
Już za kadencji Konstantego Dombrowicza rozpoczęły się starania o ulokowanie delegatury CBA w Bydgoszczy. Tegoroczny budżet CBA zwiększono o 3,5 mln złotych, co pozwoliło ruszyć z pracami nad nową delegaturą.

Początkowo na siedzibę wytypowano budynek po zlikwidowanej Policyjnej Izbie Dziecka przy ul. Chodkiewicza 8. Lokalizacja świetna, niemal samo centrum i blisko do siedzib innych służb, takich jak Komenda Wojewódzka Policji i delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Okazało się jednak, że CBA nie stać na inwestycję w zrujnowany budynek. Miasto zaprosiło wtedy szefa biura Pawła Wojtunika, żeby na miejscu zapoznał się z innymi lokalizacjami. Wybór padł na Siedlecką 10.

Delegatura rozpocznie działalność w drugiej połowie tego roku.
Tymczasem budynek przy ul Chodkiewicza ma się stać siedzibą… Komendy Miejskiej Policji. Obecny szef KMP przewiduje o wiele więcej zmian. Są też konkrety – posterunek w Białych Błotach zostaje od 1 kwietnia przekształcony w całodobowy komisariat.

Autor: JAROSŁAW JAKUBOWSKI

Źródło: http://express.bydgoski.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda