Informator

Opublikowano 6 października 2015 | Autor: Zespół eCzyżkówko

0

Bydgoski Maktronik okupowany

Ochrona przed wejściem, pośpiesznie zespawana krata przy drzwiach, policja i słowne potyczki – to kulisy kłótni biznesmenów w Bydgoszczy.

To, co tu się dzieje można nazwać bandytyzmen – mówi przedstawiciel jednego z biznesmenów roszczących sobie prawo do spółki Maktronik S.A. Rozmówca prosi, by nie podawać jego nazwiska. Przez kłótnię remont w Bydgoszczy ciągle nieskończony Inne zdanie ma przedstawiciel drugiej strony – również przekonanej o tym, że prawo własności firmy jest po jego stronie: – Od ponad miesiąca przedsiębiorstwo jest sparaliżowane, bo do biura nie są wpuszczani legalnie wybrani przedstawiciele zarządu. Bój trwa o spółkę, której majątek szacuje się na około 20 mln zł. Obie strony jednak przekonują, że o wiele więcej warta jest marka przedsiębiorstwa mogącego pochwalić się 25-letnią historią, którego głównym kontrahentem jest francuski koncern Michelin. Konflikt o Maktronik to odsłona sporu braci Janusza i Mirosława S., bydgoskich biznesmenów, których podzieliły interesy. Wczoraj kilkunastu uzbrojonych mężczyzn w uniformach reprezentujących znaną na rynku firmę ochroniarską, otoczyło gmach przy ulicy Deszczowej 61 na bydgoskim Czyżkówku.- Pilnują tego, co w nocy albo nad ranem zrobili ludzie Mirosława S. – wyjaśnia Maciej Jaguszewski, szef ochrony Maktronika wskazując to na kordon ochroniarzy pilnujących wejścia do budynku, to na barykady palet ustawione po obu stronach biurowca. – W środku są nasi ludzie – część moich ochroniarzy i osoby z zarządu firmy. Nie mogą się wydostać na zewnątrz. To bezprawie. Wejścia do biura strzegli wczoraj ochroniarze. Drzwi zostały przez nich obudowane klatką-bramką z pośpiesznie zespawanych stalowych belek.

Źródło: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/bydgoszcz/art/8969904,bydgoski-maktronik-okupowany-klotnia-biznesmenow,id,t.html

Źródło:  http://bydgoszcz.wyborcza.pl

Więcej zdjęć: http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/51,48722,18645893.html?i=0
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda