Spotkanie seniorów

11 lutego odbyło się spotkanie seniorów podczas którego dyskutowaliśmy o książce Sofii Lundberg pt.”Czerwony notes”. Bohaterką powieści szwedzkiej autorki jest 96 letnia Doris, stojąca u kresu swojego życia. W podarowanym w dzieciństwie przez ojca czerwonym notesie zapisuje zdarzenia, adresy, telefony osób, które przewinęły się przez jej bardzo długie i ciekawe życie. W młodości pracowała jako służąca w bogatych domach, była też modelką w Paryżu. W poszukiwaniu swojego ukochanego tułała się po Ameryce i po ogarniętej wojną Europie. Doris jest osobą samotną, jej jedyną krewną jest mieszkająca w USA siostrzenica Jenny, z którą prowadzi cotygodniowe rozmowy na Skype. Kiedy stan zdrowia Doris dramatycznie się pogarsza, Jenny przylatuje do Sztokholmu aby towarzyszyć krewnej w ostatnich chwilach. W powieści tej jest wszystko, co podoba się czytelnikom: barwne życie i wielka choć niespełniona miłość. Jest to przede wszystkim powieść o starości i samotności oraz o tym, co po nas pozostaje, kiedy nas już nie będzie. Książka bardzo podobała się wszystkim czytelniczkom. Z niecierpliwością czekamy teraz na zapowiadaną adaptację filmową “Czerwonego notesu”.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda