Skąd się bierze deszcz?

11 sierpnia 2016 roku odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z przedszkola Ekolaki pt.”Skąd się bierze deszcz?”. Maluchy dowiedziały się w jaki sposób następuje obieg wody w przyrodzie, jakie są rodzaje deszczu i po co deszcz jest potrzebny roślinom i zwierzętom. Opowiadanie H. Bechlerowej pt.”Jedna srebrna kropla”, przybliżyło dzieciom ten dość trudny temat w bardzo przystępny i zabawny sposób. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że nie lubią deszczu, co nie przeszkodziło im w wykonaniu paluszkami rysunku deszczowej aury.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda