Poznajemy zawody – strażak

 

25 kwietnia 2016 roku odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z przedszkola “Iguś”. Były to pierwsze zajęcia z zaplanowanego cyklu, podczas których dzieci będą poznawać różne zawody. 4 maja przypada Dzień Strażaka, dlatego nasze spotkanie poświęciliśmy tym dzielnym  osobom. Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy strażaka, jego strojem. Dowiedziały się jak należy postąpić w przypadku zauważenia pożaru lub wypadku drogowego. Poznały numery ważnych telefonów alarmowych, 997-Straż Pożarna, 997-Policja i 999-Pogotowie Ratunkowe.Przedszkolaki wysłuchały również wierszyków i opowiadania o strażakach. Na koniec pięknie pokolorowały obrazki przedstawiające postać strażaka i wozu strażackiego.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda