Oriana Fallaci: portret kobiety

13 września 2016 roku odbyło się spotkanie dla seniorów poświęcone Orianie Fallaci, włoskiej pisarce i dziennikarce w 10 rocznicę śmierci. C. de Stefano jest autorką książki pt.”Oriana Fallaci: portret kobiety”, która w bardzo piękny sposób przedstawia sylwetkę tej kontrowersyjnej ale też poniekąd “wizjonerskiej”osoby. W swojej słynnej książce pt.”Wściekłość i duma” napisanej pod wpływem wydarzeń z 11 września 2011 roku w Nowym Jorku, trafnie przewidywała rozwój wydarzeń odnośnie zagrożeń ze strony islamu. Nie miała wobec niego żadnych złudzeń i gdyby dziś żyła mogłaby dodać tylko takie słowa: a nie mówiłam!. W latach 70-tych przeprowadziła wiele wywiadów ze znanymi politykami, zawsze perfekcyjna i dobrze przygotowana. Jej celne i nieprzewidywalne pytania często powodowały konsternację, zdenerwowanie a niekiedy prawdziwy popłoch wśród osób, z którymi przeprowadzała rozmowę. Przez jednych uwielbiana, przez wielu znienawidzona. Do dziś stanowi niedościgniony wzór prawdziwego i rzetelnego dziennikarstwa.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda