Opowieść o królu Kazimierzu Wielkim

15 lipca odbyły się zajęcia dla przedszkolaków podczas których czytaliśmy bajkę o królu Kazimierzu Wielkim zamieszczoną w książce B. Grabowskiego pt. “Dzieje Piastów polskich”. Dzieci dowiedziały się, co miasto Bydgoszcz zawdzięcza władcy, dlaczego król nosił przydomek “Wielki” a także poznały znaczenie słów mówiących o tym, że “Król Kazimierz Wielki zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną”. Na zakończenie spotkania dzieci pięknie pokolorowały obrazek przedstawiający króla. Zajęcia odbyły się w ramach obchodów Chrztu Polski i urodzin miasta  Bydgoszczy.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda