Nie tylko Myszka Miki i Kaczor Donald

5 grudnia 2016 roku odbyły się zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków poświęcone postaci Walta Disneya. Dziś przypada 115 rocznica jego urodzin a za kilka dni 60 rocznica śmierci. Walt Disney był amerykańskim producentem filmowym, reżyserem, scenarzystą, aktorem dubbingowym, animatorem i przedsiębiorcą. Do dziś pozostaje jednym z największych twórców przemysłu rozrywkowego w historii, legendą animacji i filmu. Zdobył rekordową liczbę 22 statuetek Oscara-prestiżowej nagrody dla twórców filmowych. Pozostaje najbardziej znanym na świecie twórcą postaci rysunkowych. Walt Disney od zawsze był bardzo pracowitym i odpowiedzialnym człowiekiem. Marzył, aby zostać rysownikiem i mimo wielu przeszkód w życiu, wierzył w siebie i dążył do wytyczonego celu. Jego motto życiowe brzmiało:

“Jeśli potrafisz o tym marzyć, potrafisz także tego dokonać”.

Dzieci obecne na zajęciach zapoznały się z biografią Walta Disneya, obejrzały książki wydawnictwa dostępne w bibliotece a później narysowały ulubioną postać z jego bajek.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda