Nie dać się depresji

13 lutego odbyło się spotkanie seniorów poświęcone depresji. 23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba ta dotyka ok. 10 % populacji i stanowi dziś czwarty, najpoważniejszy problem zdrowotny na świecie. Depresja to nie tylko przygnębienie i wielki smutek. To również utrata radości życia, zaburzenia koncentracji i obniżona samoocena. Ten stan trzeba leczyć, sam nie ustąpi. Na depresję może zachorować każdy, niezależnie od wieku, statusu materialnego i wykształcenia. Jednym ze sposobów walki z depresją są spotkania w miłym towarzystwie, przy dobrej kawie i słodkim “co nieco”. Panie obecne na spotkaniu w zupełności zgodziły się z tym stwierdzeniem.

 


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda