Biblioteka

Opublikowano 3 lipca 2014 | Autor: Marlena Wieczorek

0

Muminki i ich przyjaciele

3 lipca 2014 roku odbyły się zajęcia dla przedszkolaków , podczas których zapoznali się z bohaterami cyklu książek o Muminkach. Tegoroczne wakacje w dużej mierze im właśnie będą poświęcone. W tym roku przypada setna rocznica urodzin Tove Jansson, fińskiej autorki książek dla dzieci., w tym oczywiście serii o Muminkach. Te sympatyczne trolle zdobyły serca dzieci na całym świecie. Zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków oraz doczekały się adaptacji filmowej, telewizyjnej, radiowej, teatralnej i komiksowej. W fińskim mieście Tampere urządzono specjalne muzeum Muminków, gdzie stoi zbudowany wg opisu autorki okrągły domek trolli oraz park rozrywki “Dolina Muminków”.


O autorze

bibliotekarka od zawsze, z powołania i z zamiłowania. Kierowniczka filii nr F17 dla dorosłych i dla dzieci na bydgoskim Czyżkówku. Staram się, aby biblioteka była miejscem integrującym mieszkańców dzielnicy, miejscem gdzie można spotkać się z innymi i do którego chce się chętnie zaglądać.Back to Top ↑
  • Reklamy

    reklama_290x60_weterynarz_01.jpg
  • Kontakt24

    Jeżeli zauważyłeś coś z czym chciałbyś podzielić się z czytelnikami i dotyczy to osiedla Czyżkówko lub mieszkańców, prosimy o wysłanie e-maila na adres kontakt@eczyzkowko.pl.

  • Film

  • Pogoda